Haifos Hechto muziejaus atstovai pasakojo, kad šis indas datuojamas bronzos amžiumi nuo 2200 iki 1500 m. pr. m. e. ir buvo retas artefaktas dėl to, kad buvo nepažeistas.
Jis buvo eksponuojamas netoli įėjimo į muziejų be stiklo, nes muziejus mano, kad archeologinių radinių rodymas „be kliūčių“ turi „ypatingo žavesio“.
Berniuko tėvas Alexas sakė, kad jo sūnus „šiek tiek truktelėjo indą“, nes jam buvo „smalsu, kas yra viduje“, todėl indas nukrito.
Hechto muziejus sakė, kad po incidento, įvykusio prieš kelias dienas, šeima su vaiku buvo pakviesti sugrįžti į muziejaus ekspoziciją ir dalyvauti ekskursijoje.
„Pasitaiko atvejų, kai ekspozicijos eksponatai sugadinami tyčia, ir į tokius atvejus žiūrima labai griežtai, įskaitant ir policijos iškvietimą. Tačiau šiuo atveju taip nebuvo. Indą netyčia sugadino muziejuje apsilankęs mažametis vaikas, todėl bus atitinkamai reaguojama“, – sakė muziejaus atstovė Lihi Laszlo.
Muziejaus atstovai BBC sakė, kad „kai tik įmanoma, daiktai eksponuojami be atitvarų ar stiklinių sienelių“ ir, nepaisant incidento, muziejus ir toliau ketina tęsti šią tradiciją.
Tikėtina, kad indas iš pradžių buvo skirtas prekėms, pavyzdžiui, vynui ir alyvuogių aliejui, gabenti.
Jis pagamintas dar iki Biblijoje aprašytų karaliaus Dovydo ir karaliaus Saliamono laikų ir yra būdingiausas Kanaano regionui – bronzos amžiaus istoriniam regionui Artimuosiuose Rytuose.
Archeologinių kasinėjimų metu randami panašūs keramikos dirbiniai paprastai būna sudaužyti, todėl šis nepažeistas indas buvo „įspūdingas radinys“, sakė muziejaus atstovai.
Parengta pagal BBC.