Archeologų teigimu, šios palaidotos gėrybės patvirtina, kad Merneith buvo labai reikšminga asmenybė, galbūt net pirmoji Egipto faraonė moteris.
Merneith gyveno maždaug prieš 5000 metų. Ji buvo Egipto valdove maždaug 2950 m. pr. m. e. Anot mokslininkų, Merneith tikrai buvo valdovė konsortė ir regentė, tačiau ji taip pat galėjo būti savarankiška valdovė – kol kas archeologams nepavyko tiksliai nustatyti jos pareigų. Pirmoji žinoma valdovė, įgijusi faraono titulą, buvo Sobekneferu, gyvenusi po tūkstantmečio nuo Merneith laikų.
Apie Merneith svarbą neabejotinai liudija jos kapas Abidoso karališkajame nekropolyje. Ji buvo palaidota tarp faraonų vyrų paskutinio poilsio vietų, o jos pačios kapas buvo panašaus dydžio ir gausus turtais. Tikėtina, kad ji buvo įtakingiausia savo laikų moteris.
Be vyno indų, kuriuose rasta vynuogių sėklų ir kadaise juose laikyto vyno likučių, tyrėjai aptiko užrašų, skelbiančių, kad Merneith buvo atsakinga už svarbias pareigas – pavyzdžiui, karaliaus iždą. Tai papildo ankstesnius valdovės reikšmės įrodymus.
Merneith laidojimo komplekse, pastatytame iš nedegtų plytų, molio ir medžio, buvo 41 dvariškio ir tarnų, kurie buvo palaidoti kartu su ja, kapai.
Pasak tyrėjų, analizė rodo, kad kapas buvo pastatytas ne iš karto, o etapais, per ilgą laiką. Tai leidžia manyti, kad kiti asmenys greičiausiai nebuvo nužudyti kaip ritualinės aukos, o palaidoti šalia karalienės jiems nugyvenus savo gyvenimą.
Kapavietės tyrimai tęsiami, tikintis sužinoti daugiau apie šią paslaptingą valdovę.