„Tai yra nuostabu, – sako tyrime nedalyvavusi Leideno universiteto (Nyderlandai) raidos biologė Susana Chuva de Sousa Lopes. – Pirmą kartą matau, kad [sintetinių embrionų] kūrime būtų nueita taip toli ir taip kokybiškai“. Be to, tai pirmas kartas, kai beždžionėms buvo implantuotos tokios į embrionus panašios struktūros.
Tyrimą atlikusi Kinijos mokslų akademijos Šanchajuje mokslininkų grupė – Zhen Liu ir jo kolegos – pradėjo nuo embrioninių kamieninių ląstelių, pirmiausia paimtų iš beždžionių makakų embrionų. Šios ląstelės buvo auginamos laboratorijose daug kartų ir esant tinkamoms sąlygoms, gali virsti beveik bet kokio tipo kūno ląstelėmis – įskaitant tas, kurios sudaro organus, kraują ir nervų sistemą.
Komanda taikė laboratorines sąlygas, kurias pakeitė ir patobulino, kad paskatintų embrionines kamienines ląsteles vystytis toliau. Per kelias dienas ląstelės pradėjo vystytis labai panašiai kaip embrionai. Gautos ląstelių sankaupos vadinamos blastoidais – nes atrodo kaip ankstyvieji embrionai, vadinami blastocistomis.