4300 metų senumo mumiją archeologai rado netoli Kairo esančioje senovinėje kapavietėje, ji prikllauso penktajai ar šeštajai dinastijai, kuri gyvavo nuo 2500 iki 2100 m.pr.m.e., teigė buvęs Egipto senienų ministras Zahi Hawassas.
„Įkišau galvą į vidų, kad pažiūrėčiau, kas yra sarkofago viduje: tai graži vyro mumija, visiškai padengta aukso sluoksniais“, – teigia Z.Hawassas.
Mumija buvo rasta 15 metrų šachtos dugne Sakaros nekropolyje, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Z.Hawassas nurodė, kad buvo padaryta dar keletas „svarbių archeologinių atradimų“, įskaitant rastas karaliaus rūmų „paslapčių saugotojos“ ir Unaso piramidžių komplekso šventiko kapavietes. Taip pat rasta daugybė dievybių statulų, amuletų, kasdienio gyvenimo įrankių ir akmeninių indų.
„Šis atradimas labai svarbus, nes jis susieja faraonus su aplink juos gyvenusiais žmonėmis“, – sakė kitas kasinėjimų grupės archeologas Ali Abu Deshishas, rašo BBC .
Neseniai mokslininkai, naudodami kompiuterinę tomografiją, taip pat peršvietė 2 300 metų senumo „auksinio berniuko“ mumiją. Skenavimas atskleidė naujų įžvalgų apie tai, kaip senovės balzamuotojai naudojo brangius amuletus, skirtus apsaugoti mirusiuosius.
Taip pat rasta daugybė dievybių statulų, amuletų, kasdienio gyvenimo įrankių ir akmeninių indų.
Parengta pagal „Science Alert“.