„Tokiuose susitikimuose nebūna labai didelių rezultatų čia ir dabar. Jie labiau skirti susipažinti. Po to reikia tą įdirbį daryti visus einančius metus. Rezultatus matysime tik po metų, – trečiadienį Eltai komentavo M. Barkauskas. – O jeigu susitarimas bus pasiektas, kol tai nukeliaus į kažkokius gamybinius procesus, galimai užtruksime trejus ar net ketverius metus“.
Lazerių asociacijos valdybos narys taip pat tikino, kad Lietuvos lazerių gamintojai jau prieš šį susitikimą matė perspektyvų Pietų Korėjoje ir netgi yra įkūrę dukterinę įmonę. Vis dėlto, pasak jo, norima ir tikimasi tapti didžiųjų elektronikos ir lazerių gamintojų tiekimo grandinių dalimi.
„Mes jau senai turime savo dukterinę įmonę čia, Korėjoje, tam, kad galėtume palaikyti ryšius bei aptarnauti parduotus ir pardavinėti naujus mūsų prietaisus. Tad perspektyvų šioje šalyje tikrai matome. Mes jau buvome pasiekę tą lygį, kai jau prireikė turėti savo įmonę. Bet jeigu materializuotųsi bendradarbiavimas, būtų galima tikėtis tose didžiosiose įmonėse įsirašyti į tiekimo grandines. Tai būtų pagrindinis siekiamas tikslas“, – aiškino M. Barkauskas.
ELTA primena, kad trečiadienį oficialaus vizito Pietų Korėjoje metu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su „Samsung Display“ vykdomuoju viceprezidentu Cheollae Ron ir įmonės atstovais. Ministras G. Landsbergis pakvietė „Samsung Display“ atvykti į Lietuvą detaliau susipažinti su lazerių įmonėmis ir jų gaminama produkcija bei galimais vertės pasiūlymais bendradarbiauti.