Ši technologija, pavadinta „MOlecular Solar Thermal“ (MOST) sistema, buvo kuriama daugiau nei dešimtmetį, o jos pagrindą sudaro specialiai sukurta anglies, vandenilio ir azoto molekulė. Jai susidūrus su saulės šviesa, molekulėje esantys atomai persitvarko, pakeičia molekulės formą ir paverčia ją energijos kupinu izomeru, kurį galima saugoti skystu pavidalu.
MOST sistemoje sukauptą energiją galima saugoti skystoje būsenoje iki 18 metų – kol specialiai sukurtas katalizatorius grąžina molekulei jos pradinę formą ir išlaisvina energiją kaip šilumą. Chalmerso komanda dabar bendradarbiauja su Šanchajaus Jiao Tong universiteto (Kinija) mokslininkais, kurie panaudojo kompaktišką termoelektrinį generatorių, kad šilumą paverstų elektra.
„Generatorius yra itin plonas lustas, kurį būtų galima integruoti į elektronikos prietaisus – pavyzdžiui, ausines, išmaniuosius laikrodžius ir telefonus, – sako Chalmerso technologijos universiteto mokslininkas Zhihangas Wangas. – Iki šiol pagaminome tik nedidelį kiekį elektros energijos, tačiau naujieji rezultatai rodo, kad ši koncepcija tikrai veikia. Ji atrodo labai perspektyvi“.