Netikėtas rezultatas – išmaniuoju laikrodžiu COVID-19 nuspėjo anksčiau nei testu iš nosies

2021 m. vasario 11 d. 14:48
Lrytas.lt
Naujas Sinajaus kalno sveikatos centro (JAV) mokslininkų tyrimas, paskelbtas recenzuojamame žurnale „Journal of Medical Internet Research“, parodė, kad dėvima įranga gali veiksmingai nuspėti teigiamą COVID-19 diagnozę iki savaitės anksčiau, nei dabartiniai PGR testai, kai mėginys imamas iš nosies.
Daugiau nuotraukų (1)
Tyrime, pavadintame „Warrior Watch Study“, buvo naudojami „Apple Watch“ laikrodžiai ir speciali „iPhone“ programėlė, o tyrimo savanoriais buvo medicinos centro darbuotojai. Buvo prašoma, kad sveikatos duomenų stebėjimui ir rinkimui dalyviai naudotųsi minėta programėle, o taip pat jie turėjo pildyti stebėjimų žurnalą, kuriame reikėjo teikti pastabas apie galimus COVID-19 simptomus ir kitus veiksnius – įskaitant stresą.
Tyrime dalyvavo keli šimtai sveikatos priežiūros darbuotojų, o duomenys buvo renkami nuo 2020 m. balandžio iki rugsėjo. Pagrindinis biometrinis signalas, kurį stebėjo tyrimo autoriai, buvo širdies ritmo kintamumas (angl. heart rate variability, HRV) – kas yra pagrindiniu žmogaus nervų sistemos apkrovos rodikliu. Ši informacija buvo sulyginta deklaruotais simptomais, susijusiais su COVID-19 – įskaitant karščiavimą, skausmus, sausą kosulį, virškinimo trakto problemas bei skonio ir kvapo praradimą.
„Warrior Watch“ tyrimas ne tik sugebėjo nuspėti faktinę infekciją iki savaitės anksčiau, nei diagnozę patvirtino testai – bet ir atskleidė, kad dalyvių HRV ritmai po diagnozės normalizavosi gana greitai – po vienos ar dviejų savaičių nuo teigiamo testo rezultato gavimo.
Tyrimo autoriai pažymi, kad jų atradimas gali padėti numatyti COVID-19 testo rezultatus ir izoliuoti asmenis nuo tų, kuriems gresia pavojus. Svarbiausia, kad toks metodas suteikia būdą diagnozuoti nuotoliniu būdu, leidžiant slaugytojams numatyti ir aptikti COVID-19 atvejį net neatliekant fizinės apžiūros ar neimant mėginio iš nosiaryklės – kas padidina saugą didelės rizikos atvejais. Identifikuoti ligonį galima dar iki tol, kol jis tampa stipriai užkrečiamu.
Tyrimas vyksta ir toliau – ir jo apimtys bus plečiamos, kad būtų galima išsiaiškinti, kokia dar dėvima įranga ir jos jutikliai gali atskleisti kitus COVID-19 poveikius sveikatos priežiūros darbuotojų sveikatai – įskaitant tai, kokie veiksniai – tokie kaip miegas ir fizinis aktyvumas – gali būti susiję su liga.
Parengta pagal „TechCrunch“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.