Firma teigia, kad po to, kai pirminiai tyrimai patvirtino jo veiksmingumą, buvo pagaminta tūkstančiai vis dar neįvardinto vaisto ampulių.
„Šiandien, 2020 m. rugsėjo 23 d., baigtas gamybos etapas, todėl buvo pagaminta daugiau nei trys tūkstančiai anti-SARS-CoV-2 imunoglobulino ampulių – kurios, atlikus reikiamus kokybės testus, įskaitant produkto stabilumo bandymus, bus pateiktos klinikiniams tyrimams keturiuose centruose: Liubline, Bytome, Balstogėje ir Varšuvoje“, – spaudos konferencijoje sakė„ Biomed „generalinis direktorius Marcinas Pirógas.
„Vaisto išleidimas nekomerciniams klinikiniams tyrimams planuojamas ketvirtąjį šių metų ketvirtį“, – pridūrė jis.
Vaistas, pagamintas frakcionuojant (skaidant) žmonių, kurie persirgo COVID-19 arba kurie sirgo besimptomiškai, plazmą – šioje atsiranda anti-SARS-CoV-2 imunoglobulinų, kurie gali kovoti su mirtinu virusu ir jį neutralizuoti.
Kadangi vaistas gaunamas iš kraujo plazmos, jo šalininkai teigia, kad jis yra veiksmingas ir saugus.
„Mes turime lenkišką vaistą, skirtą COVID-19 – ir kuris veikia, – sakė Lenkijos senato narys ir vienas iš vaisto projekto iniciatorių dr. Grzegorzas Czelejus. – COVID-19 gydymą pasveikusiųjų kraujo plazma jau patvirtino PSO, FDA ir Lenkijos sveikatos ministerija. Mokslininkai iš viso pasaulio praneša apie plazmos terapijos veiksmingumą gydant COVID-19. Vaistų plazmoje saugumas įrodytas kelių dešimtmečių praktika, kurią patvirtina ekspertai“.
Klinikiniai tyrimai atliekami atlikus tyrimą, kurį atliko profesorius Krzysztofas Pyrćas iš Jogailos universiteto Mažosios Lenkijos Biotechnologijų centro, veikliąją medžiagą, gautą iš „Biomed“ atlikto plazmos darbo. Tyrimai parodė, kad medžiaga buvo daug efektyvesnė nei plazma įveikdama Covid-19.
„Biomed Lublin S.A.“ pirmieji pasaulyje vienareikšmiškai įrodė, kad turi technologiją, leidžiančią gaminti vaistus iš plazmos, kurioje yra antikūnų, neutralizuojančių SARS-CoV-2 virusą“, – sakė M.Pirógas – „Pasinaudojus šia technologija galima pagaminti vaistą, kuriame yra koncentruota tokių antikūnų dozė, ir ji leidžia efektyviai panaudoti žmogaus plazmą, kuri po frakcionavimo proceso gali būti paversta vaistu, kurio gydymo efektyvumas didesnis nei vien tik plazma“.