Skiepus remdamiesi Oksfordo universiteto tyrėjų darbais kuria britų vaistų gamintojai „AstraZeneca“. Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad jie pasirašė susitarimus su Epideminio pasirengimo inovacijų koalicija (angl. Coalition for Epidemic Preparedness Innovations, CEPI) ir skiepų aljansu „Gavi“.
Kompanija įsipareigojo pradėti masinę skiepų gamybą dar prieš tai, kai bus įrodyta, kad ji veiksminga – kas yra neįprastas žingsnis farmacijoje, skirtas sutrumpinti ir taip jau ilgą skiepų kūrimo ir išleidimo į rinką procesą.
CEPI ir „Gavi“ yra labdaros organizacijos, kurias remia Billo ir Melindos Gatesų fondo bei Pasaulio sveikatos organizacija. 750 mln. JAV dolerių vertės susitarimas su CEPI ir „Gavi“ parems 300 milijonų skiepų dozių gamybos ir platinimo kaštus.
Pareiškime taip pat teigiama, kad „AstraZeneca“ sudarė licenzinę partnerystę su Indijos serumo institutu (SII) – didžiausiu skiepų gamintoju pasaulyje, kuris pagamins milijardą skiepų dozių šalims, kurių gyventojų dauguma gauna žemas ir vidutines pajamas.
Šis susitarimas apima „įsipareigojimą iki 2020 m. pabaigos pateikti 400 mln. iš jų“, teigiama pranešime.
Remiantis BBC, bendrovė praėjusį mėnesį jau paskelbė gaminanti 1 milijardą dozių.
300 milijonų galimų vakcinų jau yra paskirta JAV ir 100 milijonų – Didžiajai Britanijai, skelbia BBC. Jei klinikiniai tyrimai patvirtins, kad vakcina veikia, pirmosios dozės galėtų būti paruoštos dar iki rugsėjo mėnesio.
Pareiškime „AstraZeneca“ generalinis direktorius Pascalis Soriotas sako: „Mes nenuilstamai dirbame siekdami įvykdyti savo įsipareigojimą užtikrinti plačią ir etišką Oksfordo vakcinos prieinamumą visame pasaulyje nesiekdami jokio pelno“.
Tačiau visa dar neaišku, ar vakcina, pavadinta AZD1222, veiks. P.Soriotas teigia, kad įmonė turėtų tai sužinoti iki rugpjūčio, skelbia BBC.
CEPI vykdomasis direktorius Richardas Hatchettas pripažįsta, kad investicija į produktą, kuris gali ir nepasiteisinti, yra nemenka rizika, rašo „The Guardian“.
Remiantis „AstraZeneca“ pranešimu, Didžiojoje Britanijoje šiuo metu II / III fazės vakcinos versijas bando apie 10 000 pilnamečių savanorių.
Parengta pagal „Business Insider“.