Šįkart Harvardo universiteto Sanderso teatro salėje susirinko net 1100 žmonių, kur skraidant popieriniams lėktuvėliams buvo skelbiami apdovanojimai ir teikiami prizai: kiekvienam „IgNobelio“ laimėtojui – po dešimt trilijonų dolerių.
Tiesa, viena mažytė detalė: ne JAV dolerių, o Zimbabvės, kur šiuo metu siaučia hiperinfliacija, tad ši suma realiai verta 4 JAV dolerių.
„IgNobelio“ premijas įteikė tikrojo Nobelio laureatai, o apdovanojimai buvo įteikti už:
Medicina: Silvano Gallusui už surinktus įrodymus, kad pica gali apsaugoti nuo ligų ir mirties, jei tik ji pagaminta ir valgoma Italijoje.
Anatomija: Rogeriui Mieussetui ir Bourrasui Bengoudifa už tyrimą, kuris atrado vyrų sėklidžių temperatūros asimetriją tarp nuogų ir apsirengusių Prancūzijos paštininkų.
Taika: Ghadai A. bin Saifui, Alexandrui Papoiui, Lilianai Banari, Francisui McGlone, Shawnui G. Kwatrai, Yiong-Huak Chanui ir Gilui Josipovičiui už bandymą išmatuoti malonumą kasantis niežtinčią vietą.
Medicinos edukacija: Karenai Pryor ir Theresai McKeon už tai, kad išmokė chirurgus atlikti ortopedines operacijas naudojantis paprasta gyvūnų treniravimo technika, vadinamąja „spragtelėjimo treniruote“.
Biologija: Ling-Jun Kongui, Herbertui Crepazui, Agnieszkai Góreckai, Aleksandrai Urbanek, Raineriui Dumkei ir Tomaszui Paterekui už tai, kad atrado, jog negyvi įmagnetinti tarakonai elgiasi kitaip nei gyvi įmagnetinti tarakonai.
Chemija: Shigeru Watanabei, Mineko Ohnishi, Kaori Imai, Eiji Kawano ir Seiji Igarashi už tyrimą, nustačiusį vidutinį seilių kiekį, kurį per dieną pagamina tipiškas penkerių metų vaikas.
Inžinerija: Imanui Farahbakhhasui už kūdikių sauskelnių keitimo aparato sukūrimą.
Ekonomika: Habipui Gedikui, Timothy A. Vossui ir Andreasui Vossui už tyrimą, kurios šalies popieriniai pinigai geriausiai perneša pavojingas bakterijas.
Psichologija: Fritzui Strackui už tai, kad sužinojo, kad laikant rašiklį burnoje, imi šypsotis, bet tai nesuteikia laimės.
Fizika: Patriciai Yang, Alexanderiui Lee, Milesui Chanui, Alynn Martinai, Ashley Edwards, Scottui Carveriui ir Davidui Hu už tyrimą kaip ir kodėl vombatų išmatos susiformuoja būtent kubo formos.