Garsus Rusijos ginklų gamintojas „Lobaev Arms“ specializuojasi ilgo nuotolio šautuvuose. Šios kompanijos produktų šautuvų vardai verčia kilstelėti antakį – „Lobaev Arms“ gamina „Twilight“, „Stalingrad“, „Harasser“ ir „Saboteur“ ginklus. Vis dėlto dabar įmonė žvilgsnį kreipia link snaiperių naudojamos amunicijos, kuri „Lobaev Arms“ nuomone yra tiesiog per lėta.
Įprastas snaiperinio ginklo kulkos gretis – 800-1000 m/s – nėra blogas rezultatas, tačiau ilgos kelionės metu kulka vis artėja prie žemės. Snaiperiai yra apmokyti taikytis atsižvelgiant į kulkos kritimą, tačiau tai vis tiek riboja taiklumą ir šūvio nuotolį. Kita vertus, su šiuolaikinėmis parako technologijomis šį greitį sunku žymiau pagerinti. Todėl „Lobaev Arms“ galvoja apie kitokį sprendimą.
Vietoj įprasto šovinių parako kompanija planuoja naudoti kitus cheminius elementus, kurie reakcijos metu turėtų išskirti daugiau energijos. Sunku pasakyti, iš kur „Lobaev Arms“ ištraukė 2000 metrų per sekundę greitį – bet būtent toks jis buvo pažadėtas. Aišku, jei vyriausybė prisidės prie projekto.
Itin greitos kulkos turi privalumų – jos yra taiklesnės, mažiau pasiduoda gravitacijai ir vėjui. Tačiau šis efektas pastebimas tik šaudant palyginus nedideliais atstumais – šaudant iš toliau, vis tiek reikės stiprių snaiperio įgūdžių. Dar reikėtų nepamiršti, kad pakeisti amuniciją nepakaks. Tokio greičio kulkos greitai sudėvės ir patį šautuvą, todėl tikėtina, kad ir jį tektų modifikuoti.
Bet ar toks greitis išvis pasiekiamas?
Pasirodo, taip – ir jau buvo pasiektas. JAV „Springfield Armory“ dar ketvirtajame praeito amžiaus dešimtmetyje bandė itin greitus šovinius, kurių kulkos pasiekdavo ir beveik 2,7 km/s greitį. Tačiau toli šis projektas nepasistūmėjo. Nors galima sugalvoti situacijų, kai tokie itin greiti šoviniai praverstų, jų tikrai nėra daug. Taigi, nuolatiniai ginklų taisymai, pačių šovinių kaina ir reikalingi technologiniai tyrimai tokias kulkas paverčia nepraktišku sprendimu, kuris kažin ar kada bus panaudotas realiame mūšio lauke.