Apdovanotas jaunasis mokslininkas: „Lietuvoje tikrai galima panaudoti savo talentą“

2018 m. liepos 18 d. 13:10
Lrytas.lt
Meilė laivams ir jūrai bei potraukis inžinerijai. Būtent tai „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendijos laimėtoją Luką Norkevičių atvedė į Klaipėdą. Paklausią laivų inžinieriaus specialybę įgijusiam 25-erių klaipėdiečiui atviros ir tarptautinių įmonių durys, tačiau jaunasis mokslininkas į užsienį nesidairo ir savo ateitį sieja su Lietuva.
Daugiau nuotraukų (3)
„Lietuvoje tikrai galima panaudoti savo talentą, o Klaipėda apskritai yra puiki vieta jaunimui siekti karjeros, nes konkurencija palyginti nedidelė. Žinoma, nereikia galvoti, kad galimybės čia ant lėkštutės padėtos – reikia įdėti pastangų. Manau, jog išvažiuoti į užsienį ir dirbti paprastesnį darbą yra lengviausias kelias“, – tvirtina L. Norkevičius.
Laivų inžinierius džiaugiasi, kad Klaipėdoje dirba nemažai jaunų žmonių, nors jūrų inžinierius medžioja didelius atlyginimus siūlančios užsienio kompanijos.
Paklaustas kas jam labiausiai patinka Klaipėdoje, jaunasis mokslininkas atsako: „Pasakysiu kaip tikras laivų inžinierius – man labai patinka žiūrėti į kranus, stebėti, kaip vystosi pramonė. Tai man yra tikrasis miesto grožis.“
Dirba, mokosi ir moko
L. Norkevičius yra tikrai užsiėmęs žmogus: studijuoja Klaipėdos universiteto doktorantūroje, čia pat dėsto bei dirba „Vakarų laivų gamykloje“. Bet kad ir ką bedarytų, visos jo veiklos sukoncentruotos ties laivais.
Dar mokykloje apsisprendęs tapti inžinieriumi, L. Norkevičius rašo disertaciją, kurioje ieško būdų kaip Klaipėdos uosto jūros vilkikuose tinkamiausiai panaudoti suskystintas gamtines dujas ir taip pagerinti ne tik vilkikų darbą, bet ir sumažinti oro taršą.
„Klaipėda man pirmiausiai – uostas ir jūra. O uostas ir jūra – visas mano gyvenimas. Tikiu, jog jį paskirsiu laivams, kurie mane traukia nuo mažens. Noriu tobulinti laivybą Klaipėdos uoste, o mano moksliniai tyrimai skirti oro taršai mažinti – norisi gyventi ekologiškiau ir kad oras mieste būtų dar gaivesnis“, – teigia „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendijos laimėtojas.
Tiesa, prieš apsispręsdamas tapti inžinieriumi, L. Norkevičius intensyviai muzikavo ir iš gimtojo Rietavo važinėjo į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Tačiau vėliau persvėrė potraukis fizikai, matematikai ir braižybai. „Dešimtoje klasėje apsisprendžiau sukti inžinieriaus keliu ir dėl savo pasirinkimo nesigailiu“, – tvirtina jis.
L. Norkevičiaus laisvalaikis taip pat sukasi apie laivus – jis užsiima stiklo pluošto valčių restauravimu, domisi rekreacine laivyba, jachtų projektavimu ir eksploatavimu, yra pats pasigaminęs nedidelį katerį.
Stipendija – ir apdovanojimas, ir įpareigojimas
4 tūkst. Eur vertės stipendiją laimėjęs jaunuolis sako, kad apdovanojimas jam buvęs visiškai netikėtas.
„Kiti konkurso dalyviai atrodė labai rimti kandidatai. Tiesą sakant, savęs net nemačiau stipriausiųjų trejetuke.
Žinoma, sudėtinga įvertinti save iš šalies. Mano mokslinę veiklą, ateities perspektyvas pastebėjo bei įvertino kiti žmonės. Pasistengsiu nenuvilti jų – juk kartu su stipendija prisiėmiau ir didelius įsipareigojimus“, – pasakoja laimėtojas, kurio kandidatūrą pasiūlė Klaipėdos universitetas.
Gautą stipendiją L. Norkevičius ketina skirti mokslinei stažuotei Olandijoje, Vokietijoje arba Italijoje, kur jis atliks disertacijai būtinus tyrimus.
L. Norkevičius tapo penktuoju kasmetinės „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėtoju. Anksčiau šiuo apdovanojimu įvertinta pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis ir menininkė Agnė Kišonaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.