Fotografas Lennartas Nilssonas 10 metų praleido fotografuodamas žmogaus embriono vystymąsi – nuo spermatozoido prasiskverbimo iki kūdikio ruošimosi gimti.
Pirmąkart pasaulis apie fotografą išgirdo 1965-aisiais, kai žurnalas „LIFE“ skyrė 16 puslapių šio fotografo sukurtoms nuotraukoms. Vaizdai tuoj pat buvo perpublikuoti „Stern“, „Paris Match“, „The Sunday Times“ ir kituose populiariuose leidiniuose.
Fotokameros ir mikroskopai buvo L.Nilssono aistra nuo pat vaikystės. Su laiku atsirado ir ambicijos parodyti, koks žmogaus kūnas yra gražus – net ir mikroskopiniame lygmenyje.
Pirmąsias nuotraukas fotografas padarė 1957-aisiais, bet L.Nilssonas nebuvo patenkintas jų kokybe.
Patys tiksliausi kadrai buvo padaryti naudojantis cistokopu – medicininiu įrankiu, paprastai skirtu tyrinėti šlapimo pūslę. Prie cistoskopo fotografas prijungė kamerą ir miniatiūrinį šviesos šaltinį, ir ėmė dokumentuoti embriono augimą motinos įsčiose.
Lenartas Nilssonas sukūrė tikrai kažką nuostabaus: žmonija pirmą kartą gavo galimybę savo pačių akimis pamatyti savo užuomazgas, pačią žmogiškojo kūno pradžią ir vystymąsi, nematomą plika akimi.
Tad kviečiame ir jus susipažinti su šiomis tiek estetiškai nepaprastai gražiomis, tiek informatyviomis nuotraukomis.
L. Nilssono knyga „Vaikas gimė“ (angl. „A Child is Born“ buvo išleista 1965-aisiais. Pirmasis tiražas buvo išparduotas per kelias dienas, tad knyga susilaukė daug papildomų tiražų, taip tapdama viena populiariausių visų laikų fotografijos leidinių.
Šiandien Lennartui Nillsonui – 91-eri .Jis vis dar domisi mokslu ir fotografija.