Žinoma, mokslo pasaulis susidomėjęs stebi premijų skyrimą ir su azartu spėlioja, kas bus apdovanoti kiekvienais metais.
Šių metų medicinos ir fiziologijos premijos favoritais buvo laikomi amerikietis onkologas Dennisas Slamonas, tyręs krūties vėžį, kitas amerikitis Jamesas Allisonas, kuris yra vienas iš vėžio imunoterapijos pradininkų arba tyrėjai, kūrę vaistus nuo hepatito C – vokietis Ralfas Bartenschlageris bei amerikiečiaiCharlesas Rice'as i Michaelas Sofia.
Bet pirmaidenį Stokholme buvo paskelbta, kad šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos ir fiziologijos srityje atiteko amerikiečiams Jeffrey C. Hallui, Michaelui Rosbashui ir Michaelui W.Youngui „už cirkadinius ritmus kontroliuojančių molekulinių mechanizmų atradimą“, pirmadienį paskelbė Nobelio komitetas Stokholme veikiančiame Karolinska institute.
"Jų atradimai paaiškina, kaip augalų, gyvūnų ir žmonių biologiniai ritmai prisitaiko taip, kad jie sinchronizuotųsi su Žemės sukimusi", - sakoma Nobelio komiteto pranešime.
Mokslininkai tyrinėjo genus, lemiančius vidinį organizmo laikrodį pagal dienos ir nakties ritmą, tyrimui pasitelkdami vaisines museles.
Tradiciškai Nobelio premija šiems mokslininkams bus oficialiai įteikta per Stokholme vyksiančią iškilmingą ceremoniją gruodžio 10 dieną, minint jos steigėjo Alfredo Nobelio mirties 1896 metais sukaktį.
Praeitų metų premija buvo paskirta Japonijos mokslininkui Yoshinori Ohsumi (Jošinoriui Osumiui) už ląstelių autofagijos mechanizmų atradimą.