Primename, kad pirmi lietuviško palydovai - „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“ į kosmosą pakilo 2014 metų sausio 9, o iš Tarptautinės Kosminės Stoties į savo orbitas buvo paleisti 2014 vasario 28.
Trečiasis palydovas „LituanicaSAT-2“ į savo orbitą išėjo šiandien apie 7:35 val. tiesiai iš raketos, kuri, beje, tuo pačiu skrydžiu gabena ir pirmąjį Latvijos palydovą (Estija savo pirmąjį palydovą yra iškėlusi anksčiau ir už lietuvius).
„LituanicaSAT-2“ misija turi du tikslus: palydovu bus atliekami žemutinės termosferos tyrimai, molekulinio ir atominio deguonies koncentracijos matavimao. o taip pat – lietuvių sukurto raketinio mikrovariklio bandymai.
Trečiasis lietuviškasis palydovas orbitoje turėtų skrieti nuo dvejų iki trejų metų, o misiją „LituanicaSAT-2“ užbaigs sudegtdamas Žemės atmosferoje.
Raketos startą realiu laiku gaite stebėti čia.
Lrytas.lt palaiko ryšį su misijos valdymo centru, todėl kviečiame sekti naujienos atnaujinimus portale lrytas.lt
Misijos eiga:
10:07 „LituanicaSAT-2“ praskrido virš Lietuvos ir 09:58 jo signalas buvo užfiksuotas Vilniuje esančiame misijos centre.
09:57: Lietuvių misijos centras praneša, kad 08:02 Lietuvos laiku gautas pirmasis „LituanicaSAT-2“ signalas. Jis užfiksuotas palydovui skrendant virš Vašingtono valstijos JAV.
08:00 Misijos vadovo duomenimis, palydovas šiuo metu yra 508 kilometrų aukštyje ir skrieja aplink Žemę 7,6 kilometrų per sekundę (27 360 kilometrų per valandą) greičiu. Pirmasis praskridimas virš Lietuvos numatomas apie 22 valandą.
07:49 V.Buzas patvirtino, kad palydovas jau yra savo orbitoje, ir šiuo metu skrieja virš Ramiojo vandenyno.
07:31 “Raketa sėkmingai pakilo ir jau barsto palydovus, - telefonu pasakoja trečiojo lietuviškojo palydovo misijos vadovas Vytenis Buzas. - „LituanicaSAT-2“ turėtų būti išmestas apie 7:35-7:36.“ Paklaustas, kaip jaučiasi komanda lietuviškajame misijos centre, V. Buzas sako, kad nepaisant miego trūkumo šią naktį, komanda jaučiasi smagiai – daug energijos suteikė sėkmingas raketos startas.
Pasak V.Buzo, duomenis, kada palydovas praskris virš Lietuvos, misijos centras turės vakarop.
07:18 Skrydis vyksta sėkmingai, raketa pasiekia 512 km aukštį.
06:59 Raketa sėkmingai pakyla iš starto aikštelės.