Kol kas šis atradimas patvirtintas tik su pelėmis, tačiau beveik neabejojama, kad ši struktūra žmonių smegenyse taip pat egzistuoja.
Mokslininkų komanda iš Sietlo Allen’o smegenų tyrimų instituto paaiškino kaip buvo atlikti tyrimai.
Pirmiausia, smegenys buvo supjaustytos griežinėliais. Tada į kiekvieną atskirą neuroną buvo sušvirkšta specialių fluorescuojančių dažų. Iš viso buvo padaryta 10 000 aukštos skiriamosios gebos nuotraukų, o vėliau jos apjungtos ir sukurtas 3D modelis.
Pastarasis atskleidė, kad neuronai, sudarantys „erškėčių vainiką“, jungiasi išvien su smegenų sritimis, kontroliuojančiomis sensorinės informacijos apdorojimą.
Kadangi tai labai nauja ir ypač mažai ištyrinėta sritis, mokslininkų išvados labai preliminarios. Žinoma, kad smegenų užtvara yra vieną tankiausių ryšių tinklų turinti sritis smegenyse, tad manoma, kad iš jų besidriekiantys neuronai veikia kaip informacijos greitkeliai.
Instituto direktorius ir tyrimams vadovavęs profesorius Christofas Kochas šiuos neuronus ir jų jungties vietą įvardijo „Didžiąją centrine stotimi“ smegenyse.
Ankstesni tyrimai su beždžionių smegenų užtvara parodė, kad dalis jos reaguoja į vizualinius dirgiklius, kai kitos dalys – į garsus. Tačiau nė viena sritis nereaguoja į abiejų rūšių dirgiklius tuo pat metu. Tai reiškia, kad užtvara neturi jokio vieno aiškiai apibrėžto vaidmens.
Be to, yra žinoma, kad stimuliuojama elektra užtvaros sritis lemia staigų sąmonės praradimą.
Pastaruoju metu kaip tik ir buvo pradėta manyti, kad ši sritis yra susijusi su sąmone ir gali būti raktas, atskleidžiantis jos paslaptis. Tikimasi, kad būsimi tyrimai leis sužinoti daugiau.