Perspektyviausios verslo ir mokslo bendradarbiavimo kryptys

2015 m. rugpjūčio 17 d. 13:13
lrytas.lt
Investuoti į mokslinius tyrimus ir inovacijas – būtina, tačiau kaip nuspręsti, kurioms jų sritims turėtų būti skiriamas didžiausias dėmesys ir finansavimas? Artėjant naujam Europos Sąjungos (ES) finansinio programavimo etapui (2014-2020), visos ES narės įsipareigojo parengti Sumanios specializacijos strategijas, kuriose kiekviena numatys savo šalies mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) bei inovacijų raidos kryptis ir prioritetus.
Daugiau nuotraukų (1)
Kiekviena ES šalis ir regionas pasižymi savo unikaliomis savybėmis, turi skirtingus išteklius ir turėtų jais pasinaudoti siekdami konkurencinio pranašumo. Tačiau tai padaryti bus įmanoma tik tada, kai šalys apsispręs dėl konkrečių prioritetų, kurie turi būti nustatyti remiantis objektyviais kriterijais.
Tinkamai neišryškinus stipriausių šalies savybių, investicijos į mokslinius tyrimus ir inovacijas nebus efektyvios. Tuo tarpu remiantis objektyvaus tyrimo rezultatais galima įvardinti investicijų prioritetus ir parengti rekomendacijas ilgalaikei šalies MTEP ir inovacijų strategijai.
Rengdamos Sumanios specializacijos strategijas ES narės turi identifikuoti savo šalies studijų, mokslo ir ūkio sektorių stiprybes ir potencialą. MTEP plėtros, inovacijų prioritetinių raidos krypčių ir jų konkrečių prioritetų nustatymas numatytas atnaujintoje Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) koncepcijoje.
Nustačius Lietuvos Sumanios specializacijos kryptis, bus siekiama paspartinti mokslui imlių ūkio sektorių plėtrą, skatinti technologinių ir netechnologinių inovacijų vystymąsi, sustiprinti ilgalaikius Lietuvos ūkio konkurencingumo pagrindus bei prisidėti prie pagrindinių Europos Sąjungos MTEP ir inovacijų politikos krypčių įgyvendinimo.
Dar 2012 m. rugsėjį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) pristatė Lietuvos MTEP, studijų ir inovacijų būklės apžvalgą, kurioje pateikiama prioritetinėms šių sričių kryptims nustatyti reikalingos informacijos analizė. 2012 m. spalį ataskaitą dėl Lietuvos ateities mokslo, studijų ir inovacijų prioritetų nustatymo parengė tarptautinė ekspertų grupė.
Prioritetinės MTEP ir inovacijų raidos kryptys nustatytos atsižvelgiant į tai, kokį potencialą kitose rinkose turi šioje srityje Lietuvoje jau dirbančios verslo įmonės, ar pakankama svarstomos srities mokslo ir studijų kokybė, kiek pajėgumų vystyti šią sritį yra viešajame sektoriuje ir kiek konkrečios srities vystymas prisidėtų sprendžiant šalies, ES ar pasaulio ekonomines ir socialines problemas.
Plačiau: https://www.mosta.lt/lt/sumani-specializacija/apie

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.