D.Brittonui dėl disleksijos teko patirti sunkių išgyvenimų. Vaikystėje jam buvo diagnozuota dalinė disleksija, tačiau to niekas nesuprato. „Atsimenu, kai buvau aštuonerių visi aiškino – stenkis labiau, skaityk daugiau, tu tinginys, kvailas, nevykėlis...“ – prisiminė jis.
Tik paskutiniais studijų metais medikai nustatė, kad D.Brittonas serga disleksija. Kai jis apie tai papasakojo klasės draugams, mokytojams ir kitiems žmonėms, daugelis negalėjo suprasti, kokių keblumų sukelia ši liga.
Tad grafikos dizaineriu dirbantis 25 metų vyras sugalvojo, kaip kitiems žmonėms paaiškinti, kodėl jam sudėtinga skaityti tekstą. Jis pakeitė populiarų „Helvetica“ šriftą, panaikindamas dalį raidžių kontūro, bet palikdamas svarbiausias dalis, kurios leidžia identifikuoti raidę.
Šio eksperimento tikslas – vidutiniam skaitytojui parodyti, kokiu greičiu gali skaityti disleksija sergantis žmogus.
„Aš siekiau stimuliuoti ir atkurti sugniuždymą, sutrikimą bei parodyti, kokių milžiniškų pastangų reikia norint kažką perskaityti, – sakė jis. – Reakcija buvo puiki. Pirmiausia parodžiau tai keliems draugams. Iš pradžių jie nesuprato, kas tai per dalykas. Tuomet, paaiškinus, jie linktelėjo: „Dabar suprantu.“
Disleksijai gali būti priskiriami ne tik skaitymo, bet ir rašymo bei tarimo sutrikimai. Disleksija sergantiems žmonėms gali pasireikšti trumpalaikių atminties sutrikimų. Šią ligą galima priskirti genetinių ir neurologinių ligų grupei.