Tartu universiteto mokslininkai išbandė tą slėptuvę ir padarė išvadą, kad ji patikimai apsaugotų žmones nuo ilgojo nuotolio ginklų atakos, sakė universiteto atstovai.
Bendrovės valdybos narys Kristo Kirsas sakė, kad ši lengvai transportuojama slėptuvė pagaminta iš plastiko ir visiškai nepraleidžianti vandens. Paprastai slėptuvės statomos naudojant betoną, rąstus arba metalo sijas bei lakštus, bet nei viena iš jų nėra visiškai nepraleidžianti vandens arba kilnojama. Tuo tarpu plastikinė slėptuvė gali būti visiškai parengta naudojimui per pusantrų metų ir yra lengva.
Tokia slėptuvė nepraleidžia ultravioletinių spindulių, yra atspari rūgščių, grunto ir klimato sąlygų poveikiui. Ji gali būti naudojama esant nuo -50 iki +80 laipsnių Celsijaus temperatūroje.
Užsakovai gali pasirinkti norimo ilgio, pločio ir pavidalo slėptuvę, taip pat prijungti prie jos kitus modulius, tokius kaip darbo kabinetas, sandėliukas, techninio aptarnavimo modulis, šaldytuvas, serverinė ir miegamasis.
„Terramil OU“ atliko bandymus, bendradarbiaudama su gynybos pajėgomis, kurie parodė, kad po žeme įkasta slėptuvė gali atlaikyti iki 155 mm kalibro artilerijos sviedinio tiesioginį pataikymą.