Vandens lašai nuo metalo atšoka lyg nežemiška medžiaga

2015 m. sausio 21 d. 16:01
Technologijos.lt
Daugiau nuotraukų (1)
Pasirodo, vandenį įmanoma ir pašokdinti. Pašokdinti taip, kad jis tampa panašus į nežemišką medžiagą. Su vandeniu šiuo atveju viskas gerai – jis čia niekuo dėtas. Fokusų autorius – nauja metalo apdirbimo technika.
Ročesterio universiteto mokslininkai sukūrė neįtikėtinai vandens poveikiui atsparų (hidrofobinį) metalą, nuo kurio vandens lašai atšoka kaip skaidraus gelio lašai. Įdomiausia tai, kad metalo paviršiui hidrofobiškumo suteiktos ne cheminiu, o lazeriniu poveikiu – lazerio spinduliu metalo paviršiuje išraižius tam tikras nanostruktūras. Tai reiškia, kad tokia nanolygmens graviūra nenusitrins.
Šios metalo apdirbimo technologijos perspektyvos tiesiog gniaužia kvapą: pradedant lėktuvų korpuso apdirbimu (nuo tokio korpuso atšoktų absoliučiai visi krituliai, tad jis neapledėtų), baigiant automobilių, mobiliųjų telefonų ar kitos technikos korpusais. Kitaip tariant – viskam, kas gaminama iš metalo. Planuojama šia technologija sukurti ir 100 proc. efektyvumo vandens surinkimo ir valymo sistemas besivystančioms šalims.
Metalo paviršius apdorojamas galinga ir ypač preciziška lazerine technologija – ji metalo paviršių išgraviruoja mikro ar nano struktūromis, kurios metalui suteikia ypatingų savybių.
O efektas – tiesiog stebuklingas. Metalas tampa toks atsparus vandeniui, kad vandens lašai nuo jo tiesiog atšoka.
nanotechnologijosmetalaslazeris
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.