Bakteriologijos studentai tyrimo metu naudojo mikrobiologinių tyrimų Petri lėkšteles, skirtas įvairių bakterijų auginimui.
Palaikę jose įrenginius tris dienas jie tyrinėjo bakterijų rūšis ir išplitimą. Rezultatai juos nustebino, rašo Dailymail.co.uk.
Ant dalies įrenginių buvo pavojingą infekciją galinčių sukelti Auksinių stafilokokų (Staphylococcus aureus).
Manoma, kad apie 20 proc. žmonijos yra ilgalaikiai šių bakterijų nešiotojai. Jos dažnai įsitaiso kvėpavimo takuose ar ant odos ir laukia progos „pulti“ organizmą, pavyzdžiui, per sužeistą odą. Šios bakterijos gali sukelti apsinuodijimą maistu, stafilokokinę infekciją, pūslinę ar kraujo užkrėtimą.
Auksiniai stafilokokai lengvai plinta per įvairius paviršius ir tiesiogiai tarp žmonių.
Taip pat aptikta vaškinių bacilų (B. mycoides), kurių dažniausiai randama dirvožemyje – jų būna pesticiduose. Šios bakterijos skatina kitų kenksmingų bakterijų ir grybų augimą.
Daugelis kitų bakterijų rimtos grėsmės sveikatai nekelia.
Eksperimente dalyvavo dėstytojo Simono Parko studentų įrenginiai. Kasmet sulaukęs naujų grupių, jis pasiūlo studentams patikrinti, ar smarkiai užteršti jų kasdien naudojami įrenginiai.
Ankstesni tyrimai atskleidė, kad vidutiniškai ant telefono yra 18 kartų daugiau pavojingų bakterijų nei ant vandens nuleidimo rankenėlės vyrų tualete. Vienas iš tyrime dalyvavusių telefonų turėjo tiek daug bakterijų, kad savininkui galėjo kilti rimti pilvo skausmai vien dėl paprasto naudojimo.