Artėjant pavasariui atkreipia dėmesį – kaip atsakingai naudoti dronus renginių metu?

2025 m. vasario 6 d. 15:59
Renginiai, festivaliai ir vieši susibūrimai vis dažniau tampa erdve, kurioje naudojami bepiločiai orlaiviai – nuo filmavimo ir fotografavimo iki tiesioginių vaizdo transliacijų. Tačiau Transporto kompetencijų agentūra primena, kad bepiločių orlaivių naudojimas privalo atitikti galiojančius saugumo standartus, siekiant išvengti galimos rizikos ir pavojų renginių dalyviams, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Daugiau nuotraukų (1)
Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, galioja vieninga bepiločių orlaivių naudojimo tvarka, nustatyta 2019 m. gegužės 24 d. Komisijos įgyvendinimo reglamente (ES) 2019/947. Agentūra pabrėžia, kad bepiločių orlaivių skrydžiai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas – „atvirąją“ ir „specialiąją“. Svarbu žinoti, kad pagal atvirosios kategorijos taisykles skrydžiai virš žmonių susibūrimo vietų yra draudžiami.
Jei bepiločio orlaivio skrydis neatitinka bent vieno atvirosios kategorijos reikalavimo, jis laikomas specialiosios kategorijos skrydžiu. Tokiu atveju orlaivio naudotojas privalo ne vėliau kaip per 30 dienų iki numatyto skrydžio pateikti Agentūrai paraišką ir gauti leidimą. Be Agentūros leidimo vykdyti tokius skrydžius draudžiama.
Bepiločių orlaivių naudojimas masinių renginių metu kelia tam tikras rizikas. Galimi techniniai gedimai, ryšio praradimas, susidūrimai su kitais orlaiviais ar infrastruktūros objektais. Agentūra pažymi, kad naudojant bepiločius orlaivius renginių metu būtina užtikrinti visuomenės ir turto saugą bei imtis priemonių siekiant sumažinti galimų pavojų ir jų padarinių rizikos
Rekomendacijos renginių organizatoriams:
  • Prieš renginį – susisiekti su Agentūros specialistais (uas@tka.lt), kad būtų patikrinta, ar bepiločių orlaivių operatorius turi reikalingus leidimus ir kvalifikaciją.
  • Renginio vietoje pastatyti informacinius stendus skelbiančius informaciją apie draudimą naudoti bepiločius orlaivius virš žmonių sambūrių.
Pastebėjus neleistiną skrydį – pranešti apie incidentą atitinkamoms viešąjį saugumą užtikrinančioms tarnyboms ir paprašyti nustatyti ir sudrausminti nuotolinį pilotą;
  1. Pranešti apie incidentą Lietuvos transporto saugos administracijai;
  2. Apie įvykį informuoti agentūrą el. paštu info@tka.lt pateikiant duomenis apie skrydį vykdžiusį bepiločio orlaivio naudotoją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.