Šiaurės Korėja perdavė Rusijai ne tik 240 vienetų 170 mm savaeigių pabūklų „Koksan“, 240 mm raketų „M-1991 MLRS“ ir 150 raketų „KN-23“, bet ir dar vieną karinės įrangos rūšį: 122 mm daugkartinio paleidimo raketų sistemas (MLRS), užmaskuotas kaip civiliniai furgonai.
Vaizdo įrašas, kurį padarė rusai, buvo plačiai išplatintas, tačiau vargu ar galima nustatyti įrašo laiką ir vietą.
Tai, kad nuotraukoje pavaizduotas Šiaurės Korėjos ginklas, nekelia abejonių – nes šie MLRS pirmą kartą buvo pademonstruoti 2023 m. rugsėjo mėn. per paradą Pchenjane.
Vienintelis skirtumas tarp Šiaurės Korėjos užmaskuotų MLRS ir per paradą demonstruotų raketų yra tas, kad ant jų nėra užrašų.
Verta pažymėti, kad idėja maskuoti karinę įrangą kaip civilines transporto priemones būdinga daugeliui kariuomenių, taikančių teroristinę karo taktiką, rašo „Defense Express“. Pavyzdžiui, dar 2021 m. Rusijos gynybos ministerija pademonstravo praktiką, kai šarvuotosios technikos degalų papildymo lauke praktika buvo vykdoma naudojant sunkvežimius, užmaskuotus kaip grūdų vežėjai.
Akivaizdu, kad Maskvos ir Pchenjano idėja buvo ta pati: tikimasi, kad jei priešas pastebės tokias transporto priemones ir net įtars, kad tai užmaskuota karinė technika, prireiks daug laiko, kol bus duotas leidimas smogti naikinamąjį smūgį. Vadinasi, tai paprasčiausias žaidimas priešo žmogiškumu, kuris suvokiamas kaip silpnumas.
Tuo pat metu Rusijos Federacija jau seniai naudoja civilines transporto priemones be jokių skiriamųjų ženklų kaip karinę techniką. Tai prasidėjo 2022 m. kovą, kai paaiškėjo, kodėl Rusija ešelonais gabena civilinius „GAZ“.
Todėl labai abejotina, kad balto mikroautobuso pasirodymas už 10–20 km nuo fronto linijos liks nepastebėtas arba jis nebus sunaikintas. Tai pasakytina ne tik apie tokius mikroautobusus, bet ir apie bet kokią kitą panašią techniką – nes jos maskavimas kaip civilinių objektų pažeidžia karo veiksmų taisykles, rašo „Defense Express“.