Tarp pastebėtos technikos – tankai „T-72B3M“, pėstininkų kovos mašinos „BMP-3“, šarvuočiai „BTR-82A“ ir įvairūs šarvuočiai, įskaitant „Spartak“, „Linza“ ir „Tiger“.
Siuntoje taip pat yra šarvuotų sunkvežimių „KamAZ“ ir inžinerinių transporto priemonių – o tai rodo didėjantį Rusijos logistinį ir karinį pėdsaką regione.
Ant transporto priemonių yra švieži ženklai (pavyzdžiui, H2200) rodantys, kad jos neseniai gabentos Rusijos geležinkeliais. Ši detalė leidžia manyti, kad įranga prieš išsiunčiant į Malį buvo gabenama šalies viduje.
Pažymėtina, kad siuntą sudaro šarvuotasis automobilis „Spartak“ su automatiniu pabūklu „S-60“, pirmą kartą pristatytas forume „Armija-2023“, ir naujai pristatytas šarvuotasis sunkvežimis „KamAZ-4385“, kuris tik praėjusiais metais pradėtas naudoti kovos zonose.
Moderniausių platformų – tokių kaip „Spartak“ ir „KamAZ-4385“ – buvimas rodo Rusijos ketinimą aprūpinti savo kontingentus Afrikoje modernizuota įranga. „Spartak“ su „S-60“ yra skirtas didesnei ugnies galiai kovos su sukilėliais operacijose, o „KamAZ-4385“ užtikrina patikimą apsaugą ir mobilumą karių transportavimui bei logistikai.
Šis naujausias įvykis atspindi stiprėjantį Rusijos dalyvavimą Malyje, kur ji didina savo karinę paramą pereinamojo laikotarpio vyriausybei. Šis dislokavimas vykdomas po kelių Maskvos ir Bamako susitarimų, kuriais siekiama stiprinti Malio saugumo infrastruktūrą tebesitęsiančio nestabilumo Sahelio regione sąlygomis.
Nors išsami informacija apie visą Rusijos operacijų Malyje apimtį lieka neaiški, šis technikos persiuntimas reiškia reikšmingą Rusijos karinių pajėgumų regione išplėtimą, dar labiau suderinant Malį su Maskvos geopolitinėmis ambicijomis, rašo „Defence Blog“.