Karas Ukrainoje atskleidė pažangios Rusijos karinės technikos trūkumus

2025 m. sausio 17 d. 07:59
Lrytas.lt
Karas Ukrainoje atskleidė pažangios Rusijos savaeigės artilerijos sistemos „2S43 Malva“ trūkumus.
Daugiau nuotraukų (1)
Neseniai pasirodžiusios nuotraukos iš Michailovskajos karo artilerijos akademijos atskleidžia „Malva“ platformos atnaujinimus, kurie buvo pritaikyti, kad į ją būtų įmontuota 152 mm/50 kalibro pabūklas iš „2A36 „Hiacint-B“, siekiant pašalinti kovinių operacijų metu nustatytus veikimo trūkumus.
Iš pradžių „Malva“ – ratinė artilerijos sistema, sumontuota ant „BAZ-6910–027“ važiuoklės, buvo komplektuojama su 152 mm/47 kalibro „2A64“ pabūklu, identišku savaeigės haubicos „2S19 Msta-S“ ginkluotei. Tačiau „2A64“ sunkiai konkuravo su šiuolaikinėmis vakarietiškomis 155 mm/52 kalibro artilerijos sistemomis, todėl Rusija nusprendė „Malvą“ papildomai aprūpinti „Hiacint-B“ pabūklu, suteikiančiu maždaug 35 km didesnį nuotolį.
Nepaisant šių patobulinimų, sistema vis dar atsilieka nuo pažangių vakarietiškų sistemų – ir net nuo Ukrainoje gaminamos savaeigės haubicos „Bohdana“, kuri gali pasigirti 40 km nuotoliu ir didesniu tikslumu.
„Malva“ yra skirta atakuoti vadavietes, gynybines pozicijas, artilerijos ir raketų dalinius, oro gynybos sistemas, šarvuotąsias mašinas ir pėstininkų junginius. Atnaujinta sistema prailgina veikimo nuotolį ir suteikia mobilumo dėl ratinės platformos, tačiau jos veiksmingumas ginčytinose aplinkose – tokiose kaip vykstantis konfliktas Ukrainoje – tebėra abejotinas.
Kovinių veiksmų rezultatai išryškino sistemos trūkumus, palyginti su šiuolaikine Vakarų artilerija – ypač kalbant apie nuotolį, tikslumą ir ugnies greitį. Ukrainos pajėgos, aprūpintos NATO standarto 155 mm artilerija, keliuose mūšiuose veiksmingai pranoko „Malva“, pabrėždamos iššūkius, su kuriais susiduria Rusijos artilerijos modernizavimas.
„Malva“ pasirodymas Ukrainoje atspindi platesnes Rusijos karinio pramoninio komplekso problemas. Nors pastangos modernizuoti sistemą rodo jos gebėjimą prisitaikyti, priklausomybė nuo senesnių sovietinių laikų konstrukcijų trukdo jai konkuruoti su pažangiausiomis Vakarų technologijomis.
Ukrainos patirtis, įgyta kovojant su tokiomis sistemomis, kaip „Malva“, paspartino pažangiosios artilerijos – pavyzdžiui, „Bohdana“ – kūrimą ir diegimą, dar labiau padidindama technologinį atotrūkį, rašo „Defence Blog“.
karinė technikaginkluotėartilerija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.