Teisėjai nesutiko su platformos „TikTok“ argumentais, kad šiuo įstatymu pažeidžiama Konstitucijoje numatyta žodžio laisvės apsauga.
Tokia teismo išvada atitiko žemesniosios instancijos teismo nuosprendį, kad įstatymas atspindi ilgalaikę priežiūros institucijų praktiką ir kad JAV Kongresas nesiekia užgniaužti konkrečių temų.
Sekmadienį – Donaldo Trumpo inauguracijos išvakarėse – populiariosios platformos, JAV turinčios 170 mln. vartotojų, gali nebelikti šalies programėlių parduotuvėse, nors kokie būtų tolesni veiksmai, kol kas nežinoma.
Prezidentas Joe Bidenas įstatymą, kuriuo platforma, jos nepardavus, būtų uždrausta, pasirašė praėjusių metų balandį, po to, kai jį nacionalinio saugumo sumetimais patvirtino Kongresas.
Įstatymų kūrėjai baiminasi, kad Kinijos valdžia gali turėti prieigą prie didelio asmens duomenų kiekio, o šia platforma naudotis politinei įtakai daryti.
Įstatyme numatyta, kad Kinijos bendrovė „ByteDance“ turėtų iki sausio 19 d. parduoti savo verslą JAV arba jos programėlė visoje šalyje būtų pašalinta iš „Google“ ir „Apple“ programėlių parduotuvių.
Tačiau tiek darbą baigianti, tiek būsima D. Trumpo administracija yra užsiminusi, kad pagal įstatymą draudimas bendrovės „ByteDance“ atžvilgiu gali būti atidėtas 90 dienų laikotarpiui – tai reikštų, kad programėlė iš elektroninių parduotuvių kol kas niekur nedingtų.