„Bendrovės žemomis kainomis į Kiniją eksportavo brandaus proceso lustų produktus ir taip kenkė teisėtiems vidaus pramonės interesams“, – teigiama Pekino prekybos ministerijos pareiškime.
Vietinės kinų įmonės kaltina JAV prezidento Joe Bideno administraciją, kad ši „skyrė dideles subsidijas lustų sektoriui, suteikdama JAV bendrovėms nesąžiningą konkurencinį pranašumą“.
„Kinijos vidaus pramonės susirūpinimas yra pagrįstas, šios įmonės turi teisę prašyti atlikti prekybos teisių gynimo priemonių tyrimą“, – sakė ministerijos atstovas.
Pekinas nenurodė, kada bus pradėtas tyrimas ir kiek laiko jis truks.
Apie tyrimą paskelbta praėjus dienai po to, kai Jungtinės Valstijos pranešė apie tolesnę pažangiųjų kompiuterinių puslaidininkių eksporto kontrolę ir padidino įmonėms taikomus deramo patikrinimo reikalavimus, siekdamos užkirsti kelią amerikietiškų pažangiųjų technologijų patekimui į Kiniją.
JAV pareigūnai taip pat paskelbė apie naujus dirbtinio intelekto lustų eksporto suvaržymus, kuriais norima apriboti Pekino prieigą prie pažangiųjų technologijų.
Ketvirtadienio tyrime daugiausia dėmesio skiriama JAV eksportuojamiems „brandiems“ puslaidininkiams, dar vadinamiems „senaisiais“ lustais.
Pasak analitinio centro CSIS, pažangiausi lustai paprastai diegiami kritiškai svarbiose technologijose, naudojamose karinėms ir gynybinėms reikmėms, o „senieji“ lustai – namų apyvokos ir panašiuose gaminiuose, pvz., plačiajuosčio ryšio ir medicinos prietaisuose.