Ukrainą ginti stojo ir pelėdos: užpuolė rusų droną

2025 m. sausio 14 d. 12:04
Lrytas.lt
Socialinėje žiniasklaidoje paplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip pelėda spėjamai numuša Rusijos droną Ukrainoje. Pranešama, kad incidentas įvyko Donecko srityje, o pelėda skrido tiesiai į droną.
Daugiau nuotraukų (1)
Buvusi Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio atstovė spaudai Julija Mendel socialiniame tinkle „X“ pajuokavo, pašiepdama karo pradžioje Rusijos bandytą skleisti sąmokslo teoriją: „NATO laboratorijos Ukrainoje sukūrė pelėdas, kurios kovoja su Rusijos bepiločiais orlaiviais. Peržiūrėkite vaizdo įrašą!“
Daug Ukrainai dėmesio skiriantis Ukrainai žurnalistas Timas White'as taip pat pakomentavo: „Naujienos iš fronto linijos #Donecko regione. Rusų droną numušė paukštis, galbūt pelėda. Tie #Ukrainos biolaboratorijos tikrai gerai dirba“.
Buvęs Ukrainos vidaus reikalų viceministras Antonas Geraščenka „X“ taip pat pasisakė: „Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Donecko srityje ukrainiečių pelėda numuša Rusijos žvalgybinį droną. Kaip greitai Nebenzya ims skųstis dėl ukrainietiškų biolaboratorinių pelėdų?“
Šie komentarai pateikti turint omenyje karo pradžioje Rusijos bandytą skleisti sąmokslo teoriją, kad Jungtinės Valstijos Kijeve valdo biologines laboratorijas ir kuria biologinius ginklus. Iš pradžių generolo majoro Igorio Konašenkovo išsakytą ir Maskvos žiniasklaidoje paskleistą teiginį apie „biolaboratorijas“ vėliau palaikė ir Rusijos gynybos ministerija – ji pareiškė gavusi įrodymų, kad Ukraina ir JAV bendradarbiavo kurdamos biologinius ginklus.
Ukraina šiuos teiginius paneigė. Kijevo Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pareiškime paskelbė, kad „Ukrainoje neveikia jokios užsienio biologinės laboratorijos. Atskirų politikų neseniai išsakyti pareiškimai neatitinka tikrovės ir yra sąmoningas faktų iškraipymas“.
Ukrainos karo tinklaraštininko „MilitaryNewsUA“ įraše socialiniame tinkle „X“ teigiama, kad Rusijos dronas, kuriam smogė pelėda, vykdė žvalgybos misiją Rytų Ukrainoje. Pastaruoju metu kovos Donecko regione suintensyvėjo, nes Rusija užėmė Kurachovę ir bando užimti miestus į vakarus, įskaitant Pokrovską.
Gyvūnai ir robotai kare
Pelėda nėra pirmasis gyvūnas, patekęs į mūšio zoną – karo pradžioje buvo rodomos fronto linijos katės, kurios kovojo su pelėmis ir žiurkėmis, niokojusiomis karių uniformas, antklodes ir maistą. Vėliau daug jų priglaudė su Maskva kovojantys Ukrainos kariai.
2022 m. buvo sukurta „X“ paskyra, pavadinta „Kačių gynybos pajėgos“, kurioje fiksuojama tarp kareivių ir kačių užsimezgusi draugystė.
Ukraina taip pat pasitelkia robotus-šunis, kurie padeda fronto linijose esantiems kariams – robotai gali pristatyti šaudmenis ir vykdyti stebėjimą. Nuotoliniu būdu valdomi šunys robotai buvo pradėti naudoti 2024 m. vasarą. Pranešama, kad juos sukūrė Didžiosios Britanijos rizikos valdymo bendrovė ir dronų gamintoja „Brit Alliance“, kuri į Ukrainą nusiuntė daugiau kaip 30 šių įrenginių.
Šunys robotai tapo svarbiu Ukrainos pajėgų turtu, nes, kaip pranešama, jie gali bėgti iki 15 kilometrų per valandą greičiu, jų baterija veikia penkias valandas ir jie turi tokį patį šilumos signalą kaip triušis – o tai reiškia, kad jų beveik nepastebi Rusijos dronai.
Parengta pagal „Newsweek“.
Internetasdronaipelėdos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.