Kremliaus propaganda nuolat bando vaizduoti Rusiją kaip šalį, turinčią klestintį mokslinių tyrimų ir pramonės kompleksą, sistemingai kuriančią modernius, avangardinius ginklų projektus, kurie neturi analogų pasaulyje.
Tai mažai ką bendro turi su tiesa – sovietinių laikų novatoriškas ginklų sektorius šiandien jau nėra toks galingas. Rusiški ginklai, pristatomi kaip nauja ginkluotė, dažnai yra arba pasenę sovietmečio projektai, arba nevykę, nepakankamai išvystyti ir nepasiteisinę įrenginiai. To pavyzdžiai – povandeniniai laivai „Lada“ (projektas 677) arba sunkioji tankų paramos kovos mašina „Terminator“.
Rusijos „6-osios kartos orlaiviai“
Todėl „Russia Today“ paskelbti pranešimai apie Rusijoje kuriamą 6-osios kartos kovinį orlaivį – kai ankstesnei kartai atstovaujantis „Su-57“ vis dar nėra ištobulintas – sukėlė daug abejonių.
Rusų paskelbtame tariamai kuriamo futuristinio lėktuvo brėžinyje buvo pavaizduotas lėktuvas su trimis varikliais, didžiule uodegos plokštuma (JAV ar Kinijos futuristiniai lėktuvai jos neturi) ir sparnais, panašiais į devintajame dešimtmetyje sukurto „Su-27“. Be to, po fiuzeliažu buvo matyti mįslinga, apvalios formos detalė, kurios paskirtis nežinoma.
Rusijos superginklo paslaptis greitai išaiškėjo, nes „Russia Today“ propagandistams nepavyko pašalinti dirbtinio intelekto (DI) įrankio „Grok“, leidžiančio generuoti vaizdus, vandens ženklo.
Tariamas Rusijos superginklas pasirodė esąs ne tik propagandistų išradimas, bet ir pavyzdys, kad „Rusijos ateities orlaivis“ yra DI sukurtas koliažas iš elementų, paimtų iš daugiau nei prieš 40 metų sukurtų įrenginių, rašo tech.wp.pl.