Šiaurės Korėja skelbia sėkmingai išbandžiusi hipergarsinį ginklą Tačiau Vakarai turi kai kurių abejonių

2025 m. sausio 8 d. 08:38
Lrytas.lt
Šiaurės Korėja antradienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi naują vidutinio nuotolio balistinę raketą su hipergarsine kovine galvute.
Daugiau nuotraukų (1)
Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) teigė, kad raketa nuskrido maždaug 1 500 km ir skriejo 12 machų greičiu, taip sustiprindama šalies strateginio atgrasymo pajėgumus.
Tačiau Pietų Korėjos pareigūnai išreiškė skepticizmą ir pavadino Šiaurės Korėjos teiginius galima „apgaule“. Jungtinis štabų vadų komitetas (JCS) pranešė, kad raketa nuskriejo apie 1100 km, o antrojo maksimumo jos trajektorijoje nebuvo.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas nuotoliniu būdu prižiūrėjo bandymą ir pabrėžė jo strateginę svarbą. Pasak KCNA, šalies vadovas pareiškė, kad hipergarsinių raketų sistema bus svarbiausia šalies gynybos strategijoje ir suteiks „rimtų karinių smūgių pajėgumų“, o kartu padės atremti priešininkus Ramiajame vandenyne.
„Hipergarsinių raketų sistema patikimai sulaikys bet kokius Ramiojo vandenyno regiono priešininkus, galinčius paveikti mūsų valstybės saugumą“, – cituojamas Kim Jong Unas. Jis apibūdino šį ginklą kaip keičiantį žaidimo taisykles.
Pietų Korėjos kariuomenė atmetė kai kuriuos Šiaurės Korėjos teiginius. JCS atstovas pulkininkas Lee Sung-unas atkreipė dėmesį į pranešamos trajektorijos neatitikimus, nurodydamas, kad Pchenjanas anksčiau yra pateikęs perdėtų pareiškimų.
„Pietų Korėjos, JAV ir Japonijos analizuotas skrydžio nuotolis buvo apie 1100 km, ir nebuvo jokių įrodymų apie antrąjį piką“, – žurnalistams sakė pulkininkas.
Šiaurės Korėja teigė, kad raketos variklio korpuse panaudojo naują anglies pluošto junginį ir įdiegė pažangias nukreipimo sistemas. Ekspertai mano, kad raketa gali būti patobulinta pernai išbandyto hipergarsinio ginklo versija, kuri, kaip pranešama, nuskriejo 1000 km.
Pietų Korėjos nacionalinio susivienijimo instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Hongas Minas užsiminė, kad nors Pchenjano technologinė pažanga akivaizdi, negalima atmesti išorinio bendradarbiavimo galimybės. „Sunku atmesti techninio bendradarbiavimo iš Rusijos galimybę“, – sakė jis.
Bandymas sutampa su padidėjusia įtampa regione – nes gilėja Pietų Korėjos, JAV ir Japonijos karinis bendradarbiavimas. Šiaurės Korėja ne kartą kritikavo šiuos aljansus, kaltindama juos kuriant „karinį bloką agresijai“, rašo „Defence Blog“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.