Šis šarvuotis buvo pastebėtas Ukrainos fronto linijoje.
Modulį, žinomą kaip „32G01 Bumerang-Burevestnik“, pažangiam šarvuočiui „BTR K-16“ ant „Bumerang“ važiuoklės iš pradžių sukūrė Centrinis mokslinių tyrimų institutas „Burevestnik“. Tačiau dėl konstrukcijos universalumo jį galima montuoti į įvairias šarvuotas transporto priemones, įskaitant šarvuotąją evakuacinę mašiną „T-16“, kurtą platformos „Armata“ pagrindu.
Šiame modulyje, sumontuotame ant „BTR-80“, sumontuotas 12,7 mm „Utes“ kulkosvaidis, padidinantis transporterio galimybes vykdyti fronto operacijas. Integravus nuotoliniu būdu valdomą modulį, užtikrinamas didesnis tikslumas ir veiklos efektyvumas – o tai atspindi nuolatines Rusijos pastangas modernizuoti senstantį parką.
Modernizuotas „BTR-80“ pastebėtas pasirodžius pranešimams apie tai, kad Rusija, siekdama sumažinti didėjančius nuostolius Ukrainoje, vėl naudoja sovietmečio įrangą – pavyzdžiui tankus „T-62“ ir senovinius šarvuočius. Pranešama, kad pažangių kovos platformų – tokių kaip „Armata“, „Bumerang“ ir „Kurganec“ – programos iš dalies sustabdytos dėl gamybos ir logistikos sunkumų.
Šio modifikuoto „BTR-80“ dislokavimas rodo, kad Maskva turimus išteklius turi pritaikyti dabartiniams operaciniams poreikiams, tuo pat metu susidurdama su tiekimo apribojimais ir negalėdama iki galo įgyvendinti savo planų dėl naujos kartos platformų, rašo „Defence Blog“.