Pagal atnaujintą Kibernetinio saugumo įstatymą, visi kibernetinio saugumo subjektai privalės periodiškai organizuoti kibernetinio saugumo mokymus.
„Kibernetinis saugumas – tai nuolatinio tobulėjimo sritis, kuri tampa viena iš efektyviausių prevencinių priemonių, mažinančių kibernetinių nusikaltimų daromą žalą. Tyrimai rodo, kad žmogiškasis faktorius vis dar yra pagrindinė priežastis, dėl kurios įvyksta dauguma kibernetinių atakų“, – sako NKSC direktorius Liudas Ališauskas.
Visi gyventojai turi galimybę gilinti žinias įvairiose kibernetinio saugumo mokymų programose. Nemokamoje NKSC nuotolinių mokymų platformoje šiais metais mokymus sėkmingai užbaigė daugiau nei 46 tūkst. dalyvių.
NKSC mokymų platforma siūlo tris svarbias temas, kurios padės geriau pasiruošti kibernetiniams iššūkiams. Pirmiausia, kibernetinės higienos darbe mokymai padės apsaugoti darbo aplinką nuo kibernetinių grėsmių. Antra, kibernetinės higienos namuose mokymai suteiks naudingų žinių, kaip saugiai naudotis įrenginiais ir apsaugoti asmeninius duomenis kasdienėje veikloje.
Kibernetinė saugos mokymai vadovams sustiprins organizacijų atsparumą kibernetinėms grėsmėms. Ugdyti darbuotojų supratimą apie kibernetinį saugumą yra kiekvienos organizacijos vadovo pareiga. Tai yra vienas pagrindinių atnaujinto Kibernetinio saugumo įstatymo tikslų. Nors situacija gerėja, kas penktas darbuotojas vis dar negeba atpažinti kenksmingos nuorodos.
Stiprios kibernetinio saugumo kultūros pamatas
2024-aisiais NKSC organizavo operacinės-techninės pratybas „Kibernetinis Skydas OpEx“ bei imitacines socialinės inžinerijos pratybas „Kibernetinis Skydas PhishEx“.
Mokymai ne tik padeda geriau suprasti kibernetinių atakų grėsmes ir mastą, bet ir suteikia praktinių įgūdžių, leidžiančių apsaugoti save, savo artimuosius, savo organizaciją bei efektyviai užkirsti kelią galimiems incidentams. Sėkmingai įveikus temą ir išsprendus testą, kiekvieno lauks skaitmeninis sertifikatas paliudijantis įgytas žinias. Tiek pratybos, tiek mokymai yra kertiniai elementai, kurie prisideda prie atsparios kibernetinio saugumo kultūros kūrimo.
Pagal atnaujintą Kibernetinio saugumo įstatymą, visi kibernetinio saugumo subjektai privalo ne tik įgyvendinti prevencines priemones savo organizacijose, bet ir periodiškai organizuoti kibernetinio saugumo mokymus.
Įstatyme numatyta, kad visi organizacijų darbuotojai privalės dalyvauti kibernetinės higienos mokymuose. Vadovai – ne rečiau kaip kartą per dvejus metus – turės išklausyti specializuotus kibernetinio saugumo mokymus.