Apie tai pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų bepiločių sistemų pajėgų vadas pulkininkas Vadimas Sucharevskis, kurį cituoja naujienų agentūra „Interfax-Ukraina“.
„Šiandien Ukraina tapo, jei neklystu, penktąja šalimi, galinčia teigti, kad turi lazerinį ginklą. Šiuo lazeriu mes galime numušti orlaivius, esančius didesniame nei 2 kilometrų aukštyje“, – teigė Vadimas Sucharevskis.
Leidinys „Defense Express“ pažymi, kad tokias charakteristikas turintis kovinis lazeris iš tiesų yra nepaprastas pasiekimas. Skelbiamas veikimo nuotolis ir taikinių, kuriuos jis gali atakuoti, klasė jau rodo jo pažangias galimybes.
Pavyzdžiui, nurodomas amerikietiško kovinio lazerio „AN/SEQ-3“ efektyvus veikimo nuotolis yra 1,6 km, o jo galia siekia iki 50 kW. Panašią galią 2010-ųjų pradžioje pademonstravo ir „Rheinmetall“ lazeris, bandymų metu sėkmingai atakavęs bepiločius orlaivius iki 2 km atstumu. Britų lazerinio ginklo „DragonFire“, kurį buvo numatyta išbandyti Ukrainoje, galia siekia 55 kW.
Norint pasiekti 2 km veiksmingą nuotolį, lazerio galia paprastai turi būti apie 50 kW.
Be to, lazerinių ginklų esmė yra ne tik galia, bet ir gebėjimas sufokusuoti spindulį ir išlaikyti tikslų jo nukreipimą į judantį objektą. Kad prasiskverbtų pro taikinio korpusą, spindulys turi išlikti fiksuotas viename taške. Teiginys, kad Ukrainos lazeris „Tryzub“ gali pataikyti į orlaivį 2 km atstumu, leidžia daryti prielaidą, kad spindulio nukreipimo klausimas veiksmingai išspręstas net ir su 200 km/val. greičiu judančiais taikiniais, rašo „Defense Express“.