Pademonstravo ATACMS smūgio pasekmes: parodė, kas liko iš rusų oro bazės

2024 m. gruodžio 13 d. 09:22
Lrytas.lt
Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtoje filmuotoje medžiagoje spėjamai matyti Ukrainos smūgio Rusijos oro pajėgų bazei, per kurį, pasak Maskvos, Kijivas panaudojo JAV pagamintas balistines raketas, padariniai.
Daugiau nuotraukų (2)
Rusija teigė, kad Kijivas panaudojo šešias JAV pagamintas balistines raketas ATACMS, smogdamas į oro uostą Taganrogo mieste, Rusijos pietinėje Rostovo srityje prie Azovo jūros, esančiame maždaug už 160 kilometrų nuo karo Ukrainoje fronto linijos. Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad dvi ATACMS raketos elektroninės kovos sistemų buvo numuštos arba nukreiptos, tačiau krintančios nuolaužos sukėlė žalą.
Kiekviena ATACMS raketa kainuoja apie 1 mln. dolerių, ir Kijivas nepatvirtino, kad jos buvo panaudotos per ataką. Socialinės žiniasklaidos kanalai, pavyzdžiui, proukrainietiška „Telegram“ paskyra „Politics of the Country“, teigė, kad buvo paleistos drono– raketos „Palianica“.
„Telegram“ kanalas „Astra“ pranešė, kad per smūgį kariniam daliniui, kuriame dislokuota Rusijos 5-oji aviacijos brigada, buvo sužeista dešimtys karių ir kad mažiausiai vienas žmogus žuvo.
Po smūgių, apie kuriuos pranešta trečiadienio rytą, „Astra Telegram“ kanale paskelbtame vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo „X“ paskyra „War Translated“, matyti, kaip neidentifikuotas vyras vaikšto po pastato griuvėsius.
„Viską iš[keiksmažodis], – kalba vyras, telefonu apšviesdamas išvartytus stelažus ir plytas ant grindų, – Broliai, nebežinome. Čia [keiksmažodis].“
Nuo tada, kai J. Bideno administracija panaikino apribojimus Ukrainai naudoti ilgesnio nuotolio raketas ATACMS smūgiams Rusijos teritorijoje, Vladimiras Putinas gyrėsi vidutinio nuotolio raketos „Orešnik“ galimybėmis. V. Putinas perspėjo, kad bet koks į Rusiją paleistas ATACMS signalizuoja apie „tiesioginį Vakarų dalyvavimą“ ginkluotame konflikte su Maskva.
Nuo to laiko Rusija pranešė numušusi mažiausiai 15 ATACMS raketų – ir pareiškė, kad Kijivo naudojamos Vakarų gamybos raketos reiškia „tiesioginį Vakarų įsitraukimą“ į ginkluotą konfliktą su Rusija.
Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad trečiadienio ataka gali paskatinti paleisti dar vieną vidutinio nuotolio hipergarsinę raketą „Orešnik“ į Ukrainą, kaip lapkričio 21 d. į Dnipro miestą, ir kad Vakarų ilgojo nuotolio ginklų smūgis „neliks be atsako ir bus imtasi atitinkamų priemonių“.
V. Putinas yra sakęs, kad „Orešnik“ naikinamosios galimybės ir hipergarsinis greitis, galintis apeiti priešraketinės gynybos sistemas, reiškia, kad ji gali pakeisti branduolinių ginklų poreikį, rašo „Newsweek“.
ginkluotėraketossunaikinimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.