Interviu portalui „Militarnyj“ T. Chmutas pabrėžė lėktuvų sėkmę kovojant su priešo sparnuotosiomis raketomis ir atakos dronais.
„Buvo daug tikėtasi, kad jie [„F-16“] padės oro gynybos sistemoje prieš sparnuotąsias raketas, ir tai veikia labai gerai. Tai tarsi turėti itin greitą, itin mobilią priešlėktuvinės gynybos raketų sistemą. Jos veikia tinkamai ir duoda puikių rezultatų“, – sakė T. Chmutas.
Tačiau specialistas pripažino ir tam tikrus apribojimus. Ukrainai suteikti „F-16“ neturi pakankamai ginkluotės sistemų, kad galėtų efektyviai kovoti su Rusijos lėktuvais „Su-34“, kurie paleidžia valdomas bombas iš atstumų, esančių už fronto linijos. Šios bombos yra vieni didžiausią naikinimo galią turinčių ginklų, naudojamų prieš Ukrainos pajėgas mūšio lauke.
Dėl šių valdomų bombų Ukrainos kariai patiria daugiausiai nuostolių, o šiuo metu jas atremti gali tik „Patriot“ sistemos. Dėl riboto jų prieinamumo „Patriot“ baterijoms teikiama pirmenybė apsaugoti svarbią pramoninę ir karinę infrastruktūrą Ukrainos gilumoje.
2023 m. rugpjūtį JAV prezidentas Joe Bidenas patvirtino „F-16“ perdavimą Ukrainai. Nors JAV tiesiogiai naikintuvų nepristatys, NATO sąjungininkės, įskaitant Nyderlandus, Daniją, Norvegiją ir Belgiją, pažadėjo iš viso 79 „F-16“. Ukrainos pilotai ir techninės priežiūros įgulos intensyviai mokosi valdyti daugiafunkcinius naikintuvus Vakarų šalyse, rašo „Defence Blog“.