Ir kalbama apie 25 vidutinio nuotolio balistines raketas per metus. Tai tapo žinoma dėka atsakymo į leidinio „Babel“ užklausą. Pažymima, kad šis parametras buvo išvestas remiantis tarpžemyninių balistinių raketų „Jars“ gamybos patirtimi, rašo „Defense Express“
Vis dar nežinoma, ar gamybos pajėgumai visiškai sutelkti tik į šias raketas, ar ir toliau gaminamos tarpžemyninės raketos „Jars“ ir kitos. Visos šios raketos, įskaitant iš povandeninių laivų paleidžiamą balistinę raketą „Bulava“, gaminamos Votkinsko gamykloje Udmurtijoje.
„Defense Express“ pažymi, kad 2019 m. „Jars“ raketų gamybos lygis Rusijos Federacijoje buvo 20 vienetų per metus. Tai reiškia, kad Rusija greičiausiai gali pasiekti 25 raketų „Rubež“ („Orešnik“) tikslą tik sustabdžiusi arba gerokai sumažinusi tarpžemyninių raketų gamybą. Tai gana logiška – atsižvelgiant į tai, kad vidutinio nuotolio balistinė raketa yra mažesnė ir pigesnė už tarpžemyninę.
Tačiau tarpžemyninių raketų gamybos sustabdymas vargu ar tinka Kremliui. Tuo pat metu didinant šio tipo ginklų gamybą reikia plėsti ne tik Votkinsko gamyklą, kurioje vyksta galutinis surinkimas, bet ir jos rangovus. Tokie procesai jau fiksuojami. Pavyzdžiui, Rusija plečia šiose raketose naudojamų kietojo kuro variklių gamybos pajėgumus.
Visai gali būti, kad Kremlius planuoja gana greitai pradėti dislokuoti vidutinio nuotolio balistines raketas, pirmiausia nukreiptas į Europą. Be to, šiam tikslui Maskvai reikia turėti 3500 km nuotolio raketų, kurios leistų iš savo teritorijos pasiekti net Portugaliją – o visos tarpžemyninės raketos bus nukreiptos į Jungtines Valstijas, apibendrina „Defense Express“.