Vieno tokio drono liekanos buvo parodytos Rusijos žiniasklaidos paskelbtame pranešime, kuriame teigiama, kad tai gali būti anksčiau nematytas Ukrainos pajėgoms sukurtas modelis.
Rusijos pareigūnai spėja, kad tas dronas gali būti „LORD“ modelis, kurį sukūrė startuolis „Differentiators“. Tačiau jokių konkrečių įrodymų šiems teiginiams patvirtinti nepateikta. Rusijos disidento Michailo Kokoričiaus įsteigta bendrovė „Differentiators“, pirmiausia žinoma dėl hipergarsinių raketinių orlaivių projektų, nepatvirtino aptariamo bepiločio orlaivio kilmės.
Dronas „LORD“ yra propeleriu varomas bepilotis orlaivis, kuris, kaip pranešama, priklausomai nuo varianto gali nuskrieti nuo 750 km iki daugiau kaip 2000 km. Dėl tokio nuotolio jis yra vienas iš didžiausio nuotolio Ukrainos arsenale esančių bepiločių orlaivių, galinčių prasiskverbti giliai į priešo teritoriją. Didesnis dronų veikimo nuotolis ir galimybė vykdyti įvairių tipų misijas kelia Rusijos pareigūnams susirūpinimą – ypač dėl galimo jų naudojimo tolimojo nuotolio kamikadzių operacijose.
„Differentiators“ interneto svetainėje rašoma, kad „LORD“ sukurtas greitai masinei gamybai minimaliomis sąnaudomis, naudojant esamus komponentus, kuriuos lengva įsigyti. Dėl tokios koncepcijos dronas yra lengvai pritaikomas ir įperkamas, o tai yra didelis privalumas Ukrainos pajėgoms, siekiančioms išplėsti savo pajėgumus vykstant karui. Gamintojai taip pat teigia, kad dronas pasižymi menku radaro pėdsaku ir gali veikti be radijo signalų – o tai padidina jo galimybes vykdyti slaptas operacijas.
Drono universalumą dar labiau pabrėžia jo galimas misijų įvairumas. Jis gali būti naudojamas tolimosios žvalgybos, stebėjimo ir žvalgybos (ISR), stebėsenos ir kartografavimo, skubaus aprūpinimo numetimo, elektroninės žvalgybos (ELINT) misijoms, bepiločių orlaivių pilotų mokymams, kamikadzių atakoms ir trukdymo operacijoms. Dėl tokio pritaikomumo jis yra patrauklus turtas įvairiems operaciniams scenarijams, rašo „Defence Blog“.