Ne toks jau geras? Rusų propagandistai kritikuoja Putino išgirtą „superginklą“

2024 m. lapkričio 27 d. 20:49
Lrytas.lt
Paviešintos naujos palydovinės nuotraukos, kuriose matyti raketų smūgio į aviacijos ir kosmoso technologijų gamyklą „Pivdenmaš“ Dnipro mieste Ukrainoje padariniai po naujausios Rusijos raketos „Orešnik“ atakos, rašo „Defence Blog“.
Daugiau nuotraukų (4)
Priešingai nei tvirtino Rusijos žiniasklaida, iš nuotraukų matyti, kad aviacijos ir kosmoso technologijų gamyklai padaryta tik nedidelė žala, o tai sukėlė Rusijos propagandistų, kurie anksčiau skelbė, kad gamykla visiškai sunaikinta, nepasitenkinimą.
Paskelbtose palydovinėse nuotraukose matyti, kad didžioji dalis raketos naudingojo krovinio nepasiekė numatyto taikinio. Vietoj to kelios raketos pataikė į netoliese esančias civilines vietoves, padarydamos žalos gyvenamiesiems namams, garažams ir kitiems privatiems statiniams. Pati gamykla „Pivdenmaš“ – svarbi Ukrainos aviacijos ir kosmoso pramonei – nepaisant smūgio, atrodė beveik nepažeista.
Su Kremliumi siejamame „Telegram“ kanale „Romanov Lait“ apie situaciją rašoma: „Pasirodė „Pivdenmaš“ palydovinės nuotraukos, kuriose matyti vieta po „Orešnik“ smūgio. Dirbtuvės tebestovi, niekas nebuvo „paversta dulkėmis“. Tačiau panašu, kad nukentėjo aukščiau esantis gyvenamasis rajonas“. Šis komentaras, anot „Defence Blog“, atspindi kai kurių Rusijos karinių komentatorių nepasitenkinimą smūgio efektyvumu.
Savo nusivylimą išreiškė ir žymus Rusijos propagandistas, kanalo „Fighterbomber“ administratorius Ilja Tumanovas: „Tai, kas buvo parodyta pasauliui, yra kažkokia neryški nesąmonė, be jokių kraterių ar dirbtuvių, paverstų griuvėsiais ir dulkėmis.“ Jo pastabos pabrėžė neišsipildžiusius lūkesčius dėl sugriovimų, apie kuriuos tvirtino Rusijos pareigūnai.
Sprendimas panaudoti pažangiąją raketą „Orešnik“, kurią V. Putinas apibūdino kaip naują superginklą, sulaukė kritikos.
Analitikai teigia, kad emocingas V. Putino sprendimas bandomajam smūgiui panaudoti tokią itin slaptą raketą suteikė Vakarų ekspertams galimybę ištirti jos komponentus ir technologiją.
Nepaisant to, kad po smūgio raketa iš esmės virto nuolaužomis, Ukrainos kariuomenės pareigūnai patvirtino, kad Ukrainos ekspertai kartu su tarptautiniais specialistais dabar turi tiesioginę prieigą prie šių liekanų.
Ukrainos pareigūnų teigimu, net ir fragmentai yra vertingi tiriant raketos technologiją, medžiagas ir galimas naujoves. Šių komponentų analizė bus atliekama bendradarbiaujant su Vakarų partneriais, taip dar labiau sustiprinant supratimą apie naujausius Rusijos ginklus, rašo „Defence Blog“.
ginkluotėraketabalistinė raketa
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.