Kaip išmanioji televizija keičia vartojimo patirtį?

2024 m. lapkričio 21 d. 08:00
Šiandien, kai informacijos srautas auga žaibiškai, televizija išlieka ne tik naujienų, bet ir pramogų bei įkvėpimo šaltiniu. Tyrimai atskeidžia, jog vidutiniškai žmogus prie televizoriaus praleidžia nuo 2 iki 4 valandų per dieną.
Daugiau nuotraukų (1)
Lapkričio 21-oji, Pasaulinė televizijos diena, skirta įvertinti šio kanalo įtaką mūsų kasdienybei. Ji taip pat skatina pažvelgti į televizijos evoliuciją – nuo tradicinio transliavimo iki šiuolaikinių skaitmeninių platformų. „Fastlink“ kviečia atkreipti dėmesį į televizijos pokyčius ir pritaikyti žiūrėjimo patirtį pagal asmeninius poreikius.
Populiarumą lėmė technologijų pažanga
Nuo pat atsiradimo televizija ėmė formuoti žmonių įpročius, ji ne tik pristatė naujausias žinias, bet virto ir pramogų šaltiniu. Siūlydama turinį skirtingoms auditorijoms, televizija tapo visų šeimos narių kasdienės rutinos dalimi. Atsivėrė televizijos, kaip švietimo, kultūros ir laisvalaikio priemonės, perspektyvos.
Šiandieninė vartotojams įprasta televizija susiformavo per daugybę dešimtmečių. Joje gausus kanalų temų pasirinkimas, įskaitant naujienas, edukaciją, dokumentiką, animaciją, filmus, serialus bei pramoginį turinį.
Technologijų pažanga buvo vienas svarbiausių veiksnių, lėmusių televizijos populiariumo augimą. Atsiradus išmaniajai televizijai, pasikeitė ne tik televizijos vartojimo patirtis, bet ir platformos galimybės. Atsirado būdas žiūrėti turinį be reklamų ir pertraukų, naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, o laisvė pasirinkti žiūrėjimui patogų laiką tapo svarbiu šiuolaikinės televizijos privalumu.
Pastarąjį dešimtmetį televizijos žiūrėjimo modeliai ir jų tipai sparčiai plėtėsi, atsižvelgiant į vartotojų poreikius ir technologinį tobulėjimą. Tradicinis televizijos modelis, kuriame turinys yra transliuojamas pagal griežtai nustatytą dienotvarkę – turinys transliuojamas be galimybės jį sustabdyti ar praleisti. Tai siejama su viena iš televizijos funkcijų – suburti žiūrovus specialu laiku, kai rodoma programa, pavyzdžiui, tiesioginės laidų, kultūros ar sporto renginių transliacijos. Šis modelis dažniausiai naudojamas įvykiams, kurių svarba reikalauja stebėti juos realiu laiku. Tuo tarpu naujasis televizijos žiūrėjimo modelis – išmanioji televizija – atliepia individualius žiūrovų poreikius ir jų laiko galimybes. Jie jau gali televizjos laidas atsukti, žiūrėti patogiu laiku.
Išmanioji televizija suteikia dar daugiau galimybių vartotojui
Neatsiejama televizijos dalimi tapo internetas, pavertęs ją prieinama bet kuriuo paros metu visur, kur yra interneto ryšys. Dėl šios priežasties itin svarbus interneto greitis, kuris lemia transliacijos kokybę. „Fastlink“ pirmieji Lietuvoje privatiems klientams pasiūlė internetą, kurio greitis siekia iki 10 Gbps – tai greičiausias planas rinkoje, ypač tinkamas srautinių transliacijų ar kompiuterinių žaidimų megėjams.
Bendrovė investuoja į pažangias PON (angl. Passive Optical Network) interneto technologijas, kurios ne tik suteikia greitesnį internetą, bet ir tausoja resursus. Naudojant pažangią PON technologiją, sumažinamas elektros energijos suvartojimas, nes internetas netransliuojamas radijo bangomis. Tokiu būdu interneto tiekimas ir naudojimas tampa ekologiškesnis bei ekonomiškesnis. Su šia interneto technologija klientas gali naudotis internetu ir žiūrėti televiziją, pasinaudodamas atsarginiu elektros energijos šaltiniu net tada, kai dingsta pagrindinis elektros energijos tiekimas. Be to, naudojama „Multibitrate“ transliacijos technologija leidžia automatiškai pritaikyti vaizdo kokybę pagal esamą interneto greitį, užtikrinant sklandų žiūrėjimą be trikdžių.
Be to, išmanioji televizija suteikia dar vieną svarbų privalumą – daugiaformatį žiūrėjimą. Su „Fastlink TV“ programėle aukštos 4K ULTRA HD kokybės televiziją galima žiūrėti per išmanųjį televizorių, mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį. Naudojant „Chromecast“ funkciją, galima transliuoti turinį iš bet kurio įrenginio į televizoriaus ekraną. Programėlėje rodomi daugiau nei 85 kanalai, o programų archyvą galima atsukti net 14 dienų. Programėlė suteikia galimybę 20 kanalų žiūrėti nemokamai be įsipareigojimų — reikia užsiregistruoti ir išmaniajame įrenginyje turėti programėlę.
Pasirinkus telekomunikacijos bendrovės paslaugas, užtikrinama itin aukštos kokybės transliacija ir lankstūs TV žiūrėjimo sprendimai, pritaikyti įvairiems vartotojų poreikiams.
Planuoja naują obligacijų emisiją
Siekdami vykdyti sparčią technologinę plėtrą, „Fastlink“ artimiausiu metu planuoja vėl platinti viešą obligacijų emisiją itin geromis sąlygomis. Investuodamas į obligacijas, kiekvienas gali ne tik papildomai užsidirbti, bet ir prisidėti prie konkurencingumo didinimo telekomunikacijų srityje bei technologinio vystymo, kuris daro teigiamą įtaką klientų galimybėms naudotis geresnėmis telekomunikacijų paslaugomis. „Fastlink“ telekomunikacijų paslaugas siūlo ypač mažomis kainomis, todėl investuojantieji į obligacijas prisidės prie kainų augimo pristabdymo Lietuvos rinkoje bei tvarių, aplinkai draugiškų, technologijų plėtros.
Pirmąją viešą obligacijų emisiją įmonė išplatino šių metų gegužę. Tuomet investuotojų paklausa pasiūlą viršijo 1,3 karto. Rugpjūtį bendrovės obligacijos buvo įtrauktos į prekybą alternatyvioje rinkoje „First North“, kurios operatorius yra AB „Nasdaq Vilnius“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.