Rusijos žiniasklaida ėmė girtis, kad Rusijos oro ir kosmoso pajėgos netoli Kupiansko pirmą kartą panaudojo didelės sprogstamosios galios padegamąsias bombas „OFZAB-500“.
Šios 500 kg sveriančios bombos, tariamai panaudotos prieš Ukrainos pozicijas, buvo užfiksuotos dronų filmuotoje medžiagoje, kuria pasidalijo rusų šaltiniai. Tačiau teiginiai apie jų „panaudojimą pirmą kartą“ yra klaidinantys.
„OFZAB-500“ bombos yra Rusijos arsenalo dalis nuo pat plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios. Pavyzdžiui, 2022 m. kovo 9 d. Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba pademonstravo tokios bombos, numestos ant Černigovo, nukenksminimą.
Tai, kad Rusija naudoja šiuos ginklus, nutaikydama juos į civilines teritorijas, pabrėžia, kad ji nuolat nepaiso tarptautinių normų.
Pastaruoju metu atkreiptas dėmesys į tai, kad Rusija modifikuoja šias bombas, naudodama UMPK modulius, kuris įprastas bombas paverčia valdomąja amunicija.
Bombos „OFZAB-500“ sudėtyje yra kietojo termobarinio mišinio OM-100MI-3L – to paties padegamojo mišinio, kuris naudojamas liepsnosvaidžiuose „RPO-A Šmel“. Šis modernus vienos pakopos termobarinis ginklas sukuria didelį karštį (1500–2000 laipsnių Celcijaus) ir niokojančią smūginę bangą. Jo „ugnies debesis“ gali prasiskverbti pro priedangas, sukeldamas destrukciją net įtvirtintose pozicijose.
Rusija nuo 2023 m. vasario mėn. taip pat dislokavo panašius termobarinius ginklus, pavyzdžiui, bombas „ODAB-1500“. Tolesnis tokio pobūdžio šaudmenų naudojimas pabrėžia beatodairišką Rusijos taktiką, nepaisančią civilių gyventojų saugumo, rašo „Defense Express“.