„FPV dronai šiuolaikinėje gynyboje vaidina esminį vaidmenį. Jie pasižymi dideliu greičiu, galimybe keisti judėjimo kryptį ir pajėgumu nešti kovinius užtaisus. Ši technologija leidžia efektyviai veikti prieš sausumos, oro ir jūrų taikinius, o žema kaina ir prieinamumas suteikia galimybę ją naudoti plačiai,“ – teigia vienas iš mokymus vedusių instruktorių Vjačeslavas.
Pasak jo, profesionalių dronų operatorių apmokymas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis laiko ir specialių žinių. „Operatorius turi mokėti valdyti droną, išmanyti vietovės žemėlapius, suprasti valdymo ir vaizdo perdavimo dažnius bei analizuoti situaciją, kad išvengtų trikdžių ir galėtų efektyviai naudoti droną,“ – dalinasi jis.
Mokymai, kuriuos organizavo „Blue/Yellow“, buvo skirti ne tik praktiniam FPV dronų naudojimui, bet ir jų techninių galimybių supratimui. Dalyviai buvo supažindinti su ryšio trikdžių valdymu, stebėjimo ir žvalgybos strategijomis bei kovinių elementų taikymu. Vjačeslavas pabrėžia, kad tokie mokymai yra „postūmis Lietuvai perimti geriausią praktiką ir technologijas, išbandytas kovinėmis sąlygomis. Tai – bendra investicija į regiono saugumą.“
Jo teigimu, Ukrainos kariuomenė kiekvieną mėnesį sunaudoja dešimtis tūkstančių dronų, todėl efektyvus jų panaudojimas yra esminis sėkmingos gynybos komponentas. Tokios žinios yra ypač vertingos ir Lietuvai, siekiant stiprinti savo gynybą.
Šiuos mokymus dalinai finansavo LR Krašto apsaugos ministerija.
Organizacija „Blue/Yellow“ jau dešimt metų remia Ukrainos kovą už laisvę ir buvo viena pirmųjų pasaulyje, pradėjusių perduoti dronus Ukrainos gynėjams. Per šį laikotarpį „Blue/Yellow“ nupirko ir pristatė daugiau nei 5000 dronų, kurie reikšmingai prisidėjo prie Ukrainos gynybos pajėgumų stiprinimo.