Ši žinia yra gana neįprasta, reikalaujanti išsamesnio nagrinėjimo, ir „Defense Express“ siūlo pradėti nuo svarbaus aspekto: paprastai tankai kino studijose naudojami kaip rekvizitai, ir jų funkcionalumas yra ribotas.
„Mosfilm“ atveju gerai žinoma, kad „T-55“ tankai buvo naudojami imituojant vokiečių tankus, tokius kaip „Pz.Kpfw. IV“ ar Antrojo pasaulinio karo laikų „Tigrus“, o karo mašinos buvo vizualiai modifikuotos taip, kad būtų panašios į šiuos istorinius modelius.
Tačiau viešai prieinamose nuotraukose tie patys „Mosfilm“ rezervų tankai „T-55“ matomi originalios formos – o tai reiškia, kad rusų kariuomenė gavo pilnai veikiančias mašinas, kurios galėjo būti panaudotos kaip dalių donorai ar net operatyviniai vienetai.
Vieši duomenys rodo, kad iki 2015 m. Rusijos kariuomenė rezerve laikė iki 2500 tankų „T-54/55“. 2017 m. Rusijos gynybos ministerija paskelbė apie planus šias mašinas atiduoti į metalo laužą kaip metalo atliekas. Atsižvelgiant į tai, logiška, kad dabar rusai ieško „T-55“ tankų visur, kur tik įmanoma – net savo pagrindinės kino studijos rezervuose.
O štai spėjamas aštuonių tankų „PT-76“ perdavimas Rusijos kariuomenei kelia nuostabą – nes šios retos mašinos pastaruoju metu mūšio laukuose nebuvo pastebėtos. Reikia prisiminti, kad „PT-76“ yra lengvasis tankas, gamintas 1951–1967 m., turintis neperšaunamą šarvą ir 76 mm kalibro pabūklą. Paskutinį kartą Rusijos pajėgos „PT-76“ naudojo per Pirmąjį Čečėnijos karą 1996 m.
Tikėtina, kad šie „Mosfilm“ turėti „PT-76“ tankai skirti kaip atsarginių dalių donorai „BTR-50“, kuris buvo sukurtas naudojant „PT-76“ važiuoklę.
„Defense Express“ ironizuoja, kad šį pranešimą apie tankų įsigijimą iš „Mosfilm“ galima vertinti kaip platesnės tendencijos, kai Rusija, atrodo, savo vidaus mobilizacijoje remiasi sovietmečio šūkiu „Viskas frontui, viskas dėl pergalės“.