Rusija gavo prieigą prie naujausios amerikietiškos karinės technologijos

2024 m. lapkričio 7 d. 21:41
Lrytas.lt
Rusijos pajėgos Zaporožės regione perėmė amerikiečių pažangų taktinės žvalgybos droną „RQ-20 Puma“. Šis 2024 m. spalio 26 d. įvykęs incidentas yra reikšmingas laimėjimas Rusijos elektroninės karybos specialistams, nes jiems pavyko gauti JAV karinį įrenginį su visa nepažeista elektronine sistema. Šis perėmimas suteikia Rusijos inžinieriams ir kariniams ekspertams galimybę ištirti ir suprasti šiame įrenginyje įmontuotus komponentus ir technologijas, kurias paprastai naudoja JAV ginkluotosios pajėgos, rašo „Army Recognition“.
Daugiau nuotraukų (1)
Perėmimą atliko specializuota Rusijos elektroninės kovos grupė, kuriai pavyko neutralizuoti droną nepažeidžiant jo svarbiausių sistemų. Kovos su dronais priemonių ekspertas paaiškino, kad nepažeisto įrenginio perėmimas leis Rusijos inžinieriams geriau suprasti Vakarų įrangos pažeidžiamumą ir pasinaudoti juo gerinant savo gynybinius pajėgumus.
Bendrovės „AeroVironment“ sukurtas „RQ-20 Puma“ yra lengvas, rankomis paleidžiamas dronas, pirmiausia naudojamas mūšio laukui stebėti ir žvalgybinei informacijai rinkti realiuoju laiku. Dėl savo mažo dydžio ir nepastebimumo jis yra labai svarbus konfliktų zonose veikiančioms pajėgoms, kur labai svarbu realiuoju laiku žinoti apie priešo judėjimą.
Nuo konflikto Ukrainoje pradžios Jungtinės Valstijos, teikdamos karinę paramą Ukrainos kariuomenei, pristatė kelias bepiločių orlaivių „RQ-20 Puma“ partijas – taigi, „Puma“ tapo strategine Ukrainos pajėgų priemone, leidžiančia rinkti ir perduoti informaciją apie Rusijos judėjimą, ypač kovos veiksmų zonose, kur žmonių patekimas yra ribotas arba pernelyg rizikingas.
Pirmą kartą „Puma“ pradėtas naudoti 2008 m., jį naudojo kelios JAV ginkluotųjų pajėgų rūšys, įskaitant sausumos pajėgas, jūrų pėstininkų korpusą ir oro pajėgas. Didžiausias drono pakilimo svoris – 5,9 kg, sparnų plotis – 2,8 m, jis gali išvystyti didžiausią 83 km/val. greitį.
Priklausomai nuo konfigūracijos, „Puma“ gali įveikti iki 15 km atstumą, o maksimali jo skrydžio trukmė – dvi valandos.
Drone yra daugybė jutiklių (įskaitant elektrooptinę kamerą ir infraraudonųjų spindulių jutiklį) leidžiančių nepastebimai ir nuolat stebėti svarbias teritorijas. Vaizdo įrašas tiesiogiai perduodamas į antžemines stotis, todėl jį galima nedelsiant analizuoti ir greitai priimti sprendimus.
„RQ-20 Puma“ sukurtas taip, kad atlaikytų ekstremalias sąlygas. Jis gali veikti nuo -29 iki 49 Celcijaus laipsnių temperatūroje, atlaikyti iki 46 km/val. greitį siekiantį vėją ir veikti esant iki 25,4 mm kritulių per valandą kiekiui. Dėl tokio atsparumo nepalankioms oro sąlygoms šis dronas tapo vienu iš mėgstamiausių dronų žvalgybos misijoms įvairiose vietovėse, įskaitant dykumas, kalnus ir miestus.
Šio drono universalumą atspindi įvairūs jo variantai. Pavyzdžiui, „Enhanced Puma“ versija turi galingesnį variklį ir naujus akumuliatorius, todėl drono maksimali skrydžio trukmė pailgėja iki 3,5 valandos. Kitoje versijoje, „Solar Puma“, įrengtos saulės baterijos, kurios pailgina veikimo laiką iki devynių valandų. Naujausia versija – „Puma 3 AE“ – optimizuota jūrinėms operacijoms ir gali nusileisti tiek ant vandens, tiek ant žemės.
Šio drono perėmimas pabrėžia didėjančią bepiločių orlaivių svarbą šiuolaikiniuose konfliktuose ir intensyvėjančias didžiųjų valstybių varžybas dėl pažangiausių karinių technologijų. Gebėjimas perimti ir panaudoti priešo technologijas tapo itin svarbiu klausimu, keičiančiu jėgų pusiausvyrą mūšio lauke, rašo „Army Recognition“.
ginkluotėdronasJAV
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.