Rusija kare su Ukraina dislokavo naują mirtiną ginklą

2024 m. lapkričio 4 d. 20:22
Lrytas.lt
Pranešama, kad Rusijos pajėgos prie Irano bepiločių orlaivių, kuriuos paleidžia į Ukrainos taikinius, pritvirtina prietaisus, kad padidintų smūgių poveikį.
Daugiau nuotraukų (1)
Per savo plataus masto invaziją į Ukrainą Rusija naudoja „Shahed“ vadinamuosius dronus kamikadzes smogdami į Ukrainos infrastruktūrą – pavyzdžiui, energetikos objektus. Spalio 29 d. Kijevo teismo ekspertizės mokslinio tyrimo instituto komanda pranešė, kad, apžiūrėjusi per ankstesnes tris dienas paleistų bepiločių orlaivių liekanas, Rusija savo įrenginius papildė nauju elementu.
Tyrėjai nustatė, kad bepiločiuose buvo sumontuotos termobarinės kovinės galvutės, sukeliančios daug didesnės griovimo galios sprogimus, pranešė Ukrainos leidinys UNN. Dronuose taip pat buvo įrengti rusiški navigaciniai įrenginiai „Kometa“ – ir kiniškos valdymo plokštės.
Kol kas dar per anksti vertinti pakeitimų veiksmingumą – be to, atrodo, kad dronų tikslumas nėra toks svarbus, kaip jų daroma žala ir keliama panika tarp gyventojų, teigia UNN.
Leidinys taip pat pranešė, kad Rusijos valstybinio gynybos konglomerato „Rostek“ antrinė įmonė „Ruselectronics“ sukūrė termobarinėms artilerijos sistemoms skirtą dangą, kuri sugeria radijo bangas. Dėl to sistemos tampa nematomos šiuolaikinėms taikinių identifikavimo sistemoms ir termovizoriams.
2024 m. balandį internete buvo pasidalinta vaizdo įrašu, kuriame ukrainiečių pirmojo asmens vaizdo kamera (FPV) užfiksuota, kaip dronas kamikadzė atakuoja rusų kontroliuojamą pastatą, naudodamas, kaip manoma, termobarinę amuniciją.
Kaip anksčiau rašė „Newsweek“, šaudmenų trūkumas privertė Kijevo pajėgas griebtis termobarinių kovinių galvučių ant dronų, kad galėtų atakuoti Rusijos karius bunkeriuose, tranšėjose ir pastatuose, o prieš šešis mėnesius Maskva, atrodo, panaudojo tokias pačias kovines galvutes prieš Ukrainą.
Atrodo, kad Rusija nesiliauja naudoti bepiločių orlaivių prieš civilius taikinius. Rugsėjį Didžiosios Britanijos gynybos pareigūnai nurodė, kad ji paleido 1300 bepiločių kamikadzių 0 ir šis skaičius, pasak Ukrainos pareigūnų, buvo viršytas spalio mėnesį, kai buvo paleista daugiau kaip 2000 atakos bepiločių, nukreiptų į civilinius ir karinius objektus visoje Ukrainoje.
Kaip pranešė Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba, dėl Rusijos bepiločio lėktuvo smūgio Kijeve neseniai kilo gaisras 16 aukštų gyvenamajame name, išplitęs maždaug 550 kvadratinių metrų plote. Spalio 29 d. dėl Rusijos dronų atakos Ukrainos sostinėje buvo sužeisti šeši žmonės.
Tuo tarpu kiti Rusijos ginklai toliau smogia Ukrainos miestams. Pasak Ukrainos vidaus reikalų ministerijos, dvi raketos „S-400“ pataikė į policijos nuovadą Charkive, žuvo vienas policijos pareigūnas ir dar 46 buvo sužeisti.
Smūgiai apgadino 20 gyvenamųjų pastatų, šildymo ir vandentiekio tinklus bei 19 transporto priemonių, pranešė vietos valdžios institucijos, rašo „Forbes“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.