Rugsėjo pradžioje praūžė dešimtoji kasmetinė konferencija ESET Security Day, skirta IT ir kibernetinio saugumo specialistams, įmonių vadovams bei saugumo entuziastams. Renginys ir šiemet sulaukė didelio susidomėjimo, tad organizatoriai jau dabar skelbia, jog kitais metais ši konferencija vyks rugsėjo 4 d. IT sritis nuolat kinta, ir mes visi turime prisitaikyti prie naujų iššūkių, ypač kalbant apie saugumą ir efektyvumą. ESET Security Day yra puiki galimybė ne tik sužinoti naujausias tendencijas, bet ir užmegzti vertingus ryšius su kolegomis.
„ManageEngine“ sprendimų pranašumai
Šiemet konferencijoje keliolika pranešėjų pristatė aktualias IT ir kibernetinio saugumo temas. Vienas iš jų – „Baltimax“ IT pardavimų inžinierius V.Irtmonas, kuris aiškino, kaip išsirinkti optimalią programinę įrangą, kad ji būtų ne tik efektyvi ir patogi, bet ir už prieinamą kainą. V.Irtmonas išskyrė 4 esminius kriterijus, kurie padeda organizacijoms pasirinkti tinkamą IT programinę įrangą:
1. Funkcionalumas – kaip programinė įranga atitinka organizacijos poreikius.
2. Naudojimo paprastumas – vartotojo sąsaja ir mokymosi kreivė.
3. Suderinamumas – galimybė dirbti su įvairiomis operacinėmis sistemomis.
4. Kaina – finansinė investicija ir jos atitikimas numatytam biudžetui.
V.Irtmonas pranešimo metu akcentavo, kad „ManageEngine“ produktai, tokie kaip „Endpoint Central“, atitinka šiuos kriterijus ir leidžia efektyviai administruoti darbo vietas bei optimizuoti IT infrastruktūrą.
„ManageEngine“ – visame pasaulyje žinoma IT valdymo sprendimų tiekėja, siūlanti platų įrankių spektrą, apimantį nuotolinio prisijungimo valdymą, IT turto valdymą, mobiliųjų įrenginių administravimą, programinės įrangos diegimą, bei tinklų, serverių, saugumo ir pagalbos tarnybų valdymą.
Įmonės dažnai susiduria su poreikiu optimizuoti savo IT infrastruktūrą ir sumažinti išlaidas. Dėl to svarbu, kad pasirinkta programinė įranga būtų kuo universalesnė ir leistų sutaupyti laiko bei resursų. V.Irtmonas pateikė pavyzdį, kaip klientui pasiūlė sprendimą, sujungiantį kelias funkcijas, leidusį sutaupyti lėšų ir pagerinti darbo efektyvumą.
Skirtingų sprendimų palyginimas
„Vieno susitikimo su klientu metu aptarinėjome jo turimą programinę įrangą, jos naudojimo paskirtį ir galimą poreikį praplėsti funkcionalumą. Tarkime, turime nuotolinio prisijungimo programinę įrangą X, kurios kaina yra 1678,80 EUR, o pagrindinė jos funkcija – nuotolinis prisijungimas. Ši kaina apima tris konkurentines sesijas, leidžiančias trims administratoriams vienu metu prisijungti ir aptarnauti darbo vietas. Administravimo procesas bet kurioje įmonėje prasideda būtent nuo galimybės prisijungti prie darbo vietos ir greitai išspręsti problemas nuotoliniu būdu, – dėstė jis.
– Klientui pristatėme alternatyvą – „ManageEngine“. Pateikėme pasiūlymą, kurio kaina yra šiek tiek didesnė (1826,03 EUR be PVM), tačiau šis sprendimas taip pat turi nuotolinio valdymo (remote control) funkciją. Kur čia pranašumas, jei kaina didesnė?
Atsakymas paprastas: šis sprendimas taip pat apima „Patch & Update Management“ funkciją, IT turto valdymą (IT Asset Management), mobiliųjų įrenginių valdymą (Mobile Device Management) ir programinės įrangos diegimą (Software Deployment). Todėl tikslas yra ne tik pasiūlyti sprendimą su daugiau funkcijų, bet ir konsoliduoti kliento išlaidas. Tokiu būdu klientas gali įsigyti vieną sprendimą, kuris, atlikus matematinius skaičiavimus, yra ekonomiškai naudingesnis ir gali netgi padėti sutaupyti pinigų.“
Sistemų valdymo funkcijų svarba
Kaip sakė ekspertas, svarbu detaliai apžvelgti kiekvieną funkciją, siekiant geriau suprasti, ką siūlo įvairūs IT sprendimai. Pataisų valdymas (angl. Patch Management) leidžia valdyti pataisas „Windows“, „Mac“ ir „Linux“ operacinėse sistemose, suteikiant galimybę automatizuoti pataisų diegimą. Pataisos klasifikuojamos į tris kategorijas: kritinės, svarbios ir įprastos, leidžiančios automatiškai diegti svarbias saugumo pataisas, pavyzdžiui, naršyklėms ir kitoms kasdienėms programoms.
„Kritinių ir svarbių pataisų diegimo atveju svarbu užtikrinti, kad jos nesukeltų problemų. Tam buvo sukurta „test and approve“ funkcija, leidžianti pasirinkti testinę kompiuterių grupę, kurioje patikrinamos pataisų veikimo rezultatai. Jei viskas veikia sklandžiai, pataisos automatiškai įdiegiamos darbo vietose. Šis procesas gali būti visiškai automatizuotas, įskaitant ne tik pataisų diegimą, bet ir „Windows“ atnaujinimus“, – tvirtina V.Irtmonas.
Šios IT programinės įrangos gamintojas palaiko daugiau nei 850 trečiųjų šalių programinės įrangos tiekėjų, kas yra svarbus aspektas. Kaip pranešimo metu sakė ekspertas, tai reiškia, kad jei jūsų organizacija naudoja tam tikrą kitą programinę įrangą, yra didelė tikimybė, kad gamintojas galės automatiškai diegti pataisas. Automatinis pataisų diegimas vykdomas remiantis jūsų nustatytais laikotarpiais, kriterijais ir kitais parametrais, taip užtikrinant naujausias pataisas ir atnaujinimus, padedančius išlaikyti programinės įrangos saugumą ir stabilumą.
Turto valdymas (Asset Management) yra dar viena svarbi funkcija, kurią efektyviai atlieka „ManageEngine“. Norint pradėti, reikia įdiegti agentą į darbo vietas, o sistema automatiškai surinks informaciją apie įrenginio aparatinę įrangą, prijungtus periferinius įrenginius ir įdiegtą programinę įrangą. Sistema leidžia stebėti, kokia programinė įranga naudojama, ir ją pašalinti, jei reikia. Naudotojai gali sudaryti nepageidaujamos programinės įrangos sąrašą, o sistema automatiškai pašalins šią programinę įrangą pagal nustatytus kriterijus.
„ManageEngine“ taip pat siūlo „License Management“ funkciją, leidžiančią importuoti įsigytas licencijas į valdymo konsolę. „Sistema automatiškai apskaičiuoja diegimų skaičių ir atlieka licencijų inventorizaciją, leidžiančią matyti, ar yra licencijų perviršis, ar turime laisvų licencijų, kurias galime naudoti kitose darbo vietose. Taip pat stebima, ar licencijos naudojamos pagal gamintojo nurodymus, užtikrinant atitiktį licencijavimo sąlygoms“, – pranešimo metu konferencijoje kalbėjo „Baltimax“ IT pardavimų inžinierius V.Irtmonas.
Papildomos funkcijos ir duomenų saugumas
„ManageEngine“ siūlo papildomas funkcijas, tokias kaip aplikacijų blokavimas ir geofencingas, leidžiančias automatiškai blokuoti įrenginius, kurie palieka nustatytą teritoriją, taip apsaugant organizacijos duomenis. Be to, sistema leidžia stebėti įrenginių garantijas, valdyti mobiliuosius įrenginius ir įgyvendinti „Bring Your Own Device“ (BYOD) politiką. Mobiliųjų įrenginių valdymas apima galimybę riboti tam tikras funkcijas, kaip, pavyzdžiui, kameros veikimą.
Sistema taip pat leidžia nuotoliniu būdu atlikti pakeitimus darbo vietose, bendrauti su vartotojais ir siųsti svarbius pranešimus. Naudojant „Custom Scripts“, administracija gali pasinaudoti paruoštais šablonais automatizuotam programinės įrangos diegimui iš nuolat atnaujinamos programinės įrangos saugyklos. „Self Service“ portalas leidžia darbuotojams patiems diegti programas, taupant administratorių laiką. Be to, „ManageEngine“ apima įrenginių apsaugos sprendimus, tokius kaip „Vulnerability Management“, „Browser Security“ ir „Data Loss Prevention“, užtikrinančius organizacijos duomenų saugumą.
Jūsų įmonei reikalingi patikimi IT sprendimai? Susisiekime. Kontaktai: info@baltimax.com