Brangi klaida: numušę pažangiausią savo droną, rusai išdavė svarbią informaciją

2024 m. spalio 8 d. 19:28
Lrytas.lt
Rusijos pajėgos išbandė naują taktiką – sunkųjį atakos bepilotį orlaivį panaudojo kaip išmaniųjų sklendžiančių bombų „UMPB D-30“ nešėją, skelbia „Defense Express“.
Daugiau nuotraukų (2)
Tarp rusiško bepiločio kovinio orlaivio „S-70 Ochotnik“, kuris, kaip pranešama, buvo numuštas pačių rusų, nuolaužų Ukrainos tarnybos aptiko valdomos sklendžiančiosios bombos „UMPB D-30“ fragmentų. Ši iš oro paleidžiama amunicija pirmą kartą buvo panaudota per rusų tolimojo nuotolio smūgius Charkivui 2024 m. kovo mėn.
„UMPB D-30“ aptikimas tarp „S-70 Ochotnik“ nuolaužų leidžia manyti, kad rusų pajėgos ketino naudoti „S-70 Ochotnik“ kaip bombonešį tiksliai valdomoms sklendžiamčioms bomboms.
„UMPB D-30“ pasirinkimą vietoje dažniau naudojamos „UMPK“ galima paaiškinti tuo, kad „S-70“ konstrukcijoje panaudotos „nematomumo (angl. stealth) technologijos, todėl jis ginklus neša savo viduje. „UMPK“, kurios pagrindą sudaro didelė „FAB“ bomba, paprasčiausiai netilptų į vidinius drono skyrius.
Be to, „UMPB D-30“ pasižymi didesniu nuotoliu. Skirtingai nei „UMPK“, kuri iš esmės yra laisvai krintanti bomba su sparnais ir nukreipimo sistemomis, „UMPB“ iš pradžių buvo sukurta kaip sklendžianti bomba. Ji pasižymi įspūdingu 90 km nuotoliu, todėl „S-70“ gali suduoti smūgius saugesniu atstumu.
Tikėtina, kad Maskva šį dronų ir bombų derinį laiko veiksmingu sprendimu smūgiams iš oro prieš Ukrainą. Vykdant tokias misijas rizikuojama tik bepiločiu dronu (nors ir brangiu). Be to, bepiločio orlaivio naudojimas yra ekonomiškesnis nei pilotuojamo orlaivio – pavyzdžiui, „Su-34“ – iš dalies dėl to, kad bepilotis orlaivis yra vienmotoris, o tai sumažina techninės priežiūros ir degalų išlaidas.
Be to, Rusija dažnai tvirtina, kad „Ochotnik“ yra „nematomas“ (angl. stealth) dronas, ir todėl jį galima dislokuoti arčiau fronto linijos, kad „UMPB D-30“ smūgiai būtų vykdomi giliau į priešo teritoriją.
Ukrainos ekspertai ištirs orlaivio nuolaužas – ypač jo elektroninius komponentus, kurie gali atskleisti, kad drone yra svarbių užsienietiškų dalių, kaip buvo daugelio kitų rusiškų pažangių ginklų sistemų atveju.
Atlikus šią analizę gali būti atskleisti tiekimo kanalai, kuriais tokie komponentai pasiekia Rusiją. Nors visiškai nutraukti kontrabandos tiekimą gali būti neįmanoma, tolesnės sankcijos galėtų gerokai apsunkinti Rusijos galimybes jas gauti, rašo „Defense Express“.
ginkluotėbepilotis orlaivisdronas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.