Iš pradžių apie šį incidentą pranešė keli „Telegram“ kanalai, spėliojant, kad orlaivis per klaidą buvo sunaikintas per draugiškos ugnies incidentą.
Pasak šaltinių, numuštą orlaivį Rusijos kariniai tinklaraštininkai iš pradžių nurodė kaip neįvardintą bepilotį, tačiau tolesnė avarijos vietoje rastų nuolaužų analizė atskleidė, kad nuolaužos priklauso pažangiam Rusijos bepiločiui „S-70 Ochotnik“.
„S-70“ – „nematomas“ bepilotis kovinis orlaivis (angl. stealth unmanned combat aerial vehicle, UCAV) – yra vienas iš naujausių Rusijos dronų technologijos pasiekimų. „S-70“, skirtas įvairioms užduotims, įskaitant žvalgybą ir tikslius smūgius, yra platesnių Maskvos pastangų modernizuoti savo karinius pajėgumus dalis.
Jei šis incidentas pasitvirtintų, jis išryškintų tebesitęsiančias Rusijos pajėgų veiksmų koordinavimo ir komunikacijos problemas, kurios buvo ne kartą pabrėžtos nuo karo Ukrainoje pradžios. Nors draugiškos ugnies incidentai konfliktų zonose nėra neįprasti, tokios didelės vertės karinės įrangos praradimas būtų smūgis Rusijos oro ir bepiločių orlaivių karo pajėgumams.
Rusijos kariuomenės pareigūnai dar nepateikė oficialaus pareiškimo šiuo klausimu, taip pat nepateikta jokios išsamios informacijos apie tai, kaip incidentas įvyko. Tačiau tai socialinėje žiniasklaidoje sukėlė diskusiją tarp gynybos analitikų – apie galimas nesėkmingo šaudymo priežastis ir dabartinę Rusijos dronų operacijų Ukrainoje padėtį.
„S-70“, kurį sukūrė „Suchoj“ ir Rusijos orlaivių korporacija „MiG“, numatytas kaip šeštosios kartos orlaivio projektas. Drono konstrukcija pagrįsta ankstesniu „Mikojan Skat“ lėktuvu, į kurį įdiegtos technologijos iš naikintuvo „Suchoj Su-57“.
Pranešama, kad Rusijos gynybos ministerija užsakė tris naujus „S-70“ prototipus, kurie tarnaus kaip „partneriai“ (angl. wingman) penktos kartos naikintuvui „SU-57“, tačiau galės būti valdomi ir iš žemės.
Pirmasis „S-70“ prototipas buvo baigtas gaminti 2018 m., o dar du prototipai turėtų būti baigti gaminti 2024 m., rašo „Defence Blog“.