Naudojant patentuotą belaidžio ryšio technologiją „Autoprox“, įdiegtą ir šuns antkaklyje, ir nuotolinio valdymo pultelyje, kurį vartotojas turėtų nešiotis su savimi, teigiama, kad galima nustatyti „Heel“ virtualaus pavadėlio ilgį nuo trijų iki 229 metrų. Jei augintinis viršys nustatytą atstumą, apykaklė pranešdama įspės, kad šuo yra šiek tiek per toli. Jei šuo nepaisys šio įspėjimo, bus atliktas „perspėjimas“.
Kalbant apie perspėjimo tipus, nurodoma, kad galima rinktis iš dviejų variantų: vibracijos, kad šuo žinotų, jog peržengė ribą, arba papildomas statinis smūgis, jei šuo „iš tiesų yra neklaužada“.
Teigiama, kad vienas nuotolinio valdymo pultelis gali būti susietas su trimis šunis, todėl nereikia nešiotis papildomų nuotolinio valdymo pultelių. Be to, pats nuotolinio valdymo pultas turi haptinį grįžtamąjį ryšį ir įspėja šeimininką, jei ir kada šuo buvo įspėtas ar perspėtas.
Skelbiama, kad sistema veikia savarankiškai, jai nereikia mobiliojo ryšio signalo, „Wi-Fi“ ar GPS – todėl ji idealiai tinka, jei dalyvaujama tolimame žygyje ar stovyklaujama giliai miške. Kalbant apie baterijos veikimo laiką, „Heel“ teigia, kad naudojant virtualųjį pavadėlį keturias valandas per dieną, automatiniu režimu, baterijos užteks keturioms dienoms, o rankiniu – aštuonioms dienoms.
Mažiausias šuo, su kuriuo „Heel“ darbuotojai išbandė „Roam“ antkaklį, buvo šešių mėnesių amžiaus žiurkinis terjeras, kuris paprastai sveria nuo 3,6 iki 5,4 kg. Jei veislė mažesnė, antkaklis gali būti nesuderinamas.
Tačiau nors tokios technologijos, kaip geoaptvarai (angl. geofencing), yra fantastiškos, jos nėra 100 proc. Nurodoma, kad „Heel“ skatina atsakingai laikyti gyvūnus laikantis visų įstatymų, taisyklių ir sveiko proto – kad tiek šeimininkai, tiek augintiniai, tiek kiti žmonės būtų saugūs.