Netoli karinio oro uosto įvykusios avarijos metu įvyko nedidelis sprogimas.
Dronas, kuris, kaip manoma, skrido Ukrainos link, prarado kontrolę ir atsitrenkė į medienos sandėlį.
„Sprogimas buvo minimalus, nes nebuvo jokio sprogstamojo krovinio“, – teigė šaltiniai. Avarija įvyko Taganrogo karinio oro uosto kilimo ir tūpimo tako pabaigoje, todėl vietos gyventojai spėja apie technines problemas.
Rusijos žiniasklaidos paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip dronas „Orion“ atsitrenkė į sandėlį, o prieš smūgį orlaivis, atrodo, prarado aukštį. Analitikai mano, kad tikėtina avarijos priežastis – techninis gedimas.
Bepilotis „Orion“ yra viena iš naujausių Rusijos bepiločių orlaivių sistemų, kurios sparnų plotis – 16 metrų, o ilgis – 8 metrai. Didžiausias jo pakilimo svoris – 1 t, o naudingasis krovinys gali būti iki 200 kg.
Dronas „Orion“ yra skirtas tiek žvalgybinėms, tiek smogiamosioms misijoms, gali pasiekti iki 7,5 km aukštį ir su standartiniu naudinguoju kroviniu vykdyti skrydį 24 valandas. Jis gali išvystyti iki 200 km/val. greitį, todėl yra vienas pažangiausių Rusijos arsenale esančių bepiločių orlaivių.
Tai jau ne pirmas kartas, kai žvalgybiniai bepiločiai orlaiviai sudūžta šioje vietovėje. Yra įvykę dar keli panašūs incidentai, o bepiločius orlaivius VKS aktyviai naudojo karinėse operacijose prieš Ukrainą.
Dėl pasikartojančių avarijų kyla klausimų dėl Rusijos bepiločių sistemų patikimumo, ypač vykdant didelio masto karines operacijas, pastebi „Defence Blog“