Naujasis Ukrainos kovinis robotas jau siautėja Rusijoje: įveikė rusų karių grupę

2024 m. rugsėjo 25 d. 14:12
Lrytas.lt
Gegužės mėnesį Ukrainos kūrėjai parodė naują ginkluotą antžeminį robotą – „Fury“. Praėjus keturiems mėnesiams „Fury“ jau kaunasi – ir kaip pranešama, laimėjo pirmąjį didesnį mūšį. Praėjusį ketvirtadienį arba prieš pat jį vienas iš keturračių, pirkinių vežimėlio dydžio „Furijų“ atakavo Rusijos pozicijas Kursko srityje.
Daugiau nuotraukų (1)
Vengdamas minų ir šaudydamas iš kulkosvaidžio, derindamas veiksmus su sprogstamaisiais dronais ir minosvaidžiais, „Fury“ nugalėjo nedidelę rusų karių grupę.
„Rezultatas: dalis priešo sunaikinta, likusi dalis pabėgo, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė robotą valdęs 8-ojo specialiosios paskirties pulko 1-asis būrys. – Robotas gavo keletą smūgių iš RPG ir FPV [raketinių granatsvaidžių ir pirmojo asmens vaizdo dronų], „bet atkakliai laikėsi, įvykdė užduotį ir grįžo atsigauti.“
„Fury“ yra vienas iš kelių ginkluotų bepiločių antžeminių aparatų, kuriuos Ukrainos inžinieriai sukūrė per 30 mėnesių nuo tada, kai Rusija pradėjo plataus masto karą prieš Ukrainą – ir vienas iš pirmųjų tipų, kurie patyrė, ką reiškia rimtas mūšis.
„Fury“ turi keturis ratus, radiją operatoriaus komandoms priimti, vaizdo kameras ir nuotoliniu būdu valdomą kulkosvaidį. Jis tvirtai sukonstruotas, o pažeidžiamiausius komponentus saugo šarvuotos plokštės.
„Ukrainos kūrėjų „Fury“ – robotas, kuris šturmuoja priešo pozicijas ir gelbsti gynėjų gyvybes, – gegužę rašė Ukrainos inovacijų ministras Michailas Fiodorovas. – Kariškiams patiko, kad robotą lengva valdyti, jie atkreipė dėmesį į aukšto lygio radijo ir vaizdo ryšį, taip pat į jo gerą matomumą ir automatinį šaudymą tiek dieną, tiek naktį.“
„Fury“ nėra unikalus – rusai taip pat turi ginkluotų antžeminių robotų. Tačiau „Fury“ išsiskiria tuo, kad laimėjo ir išgyveno savo pirmąją didelę kovą. Kai bepiločiai orlaiviai gali laisvai manevruoti trimatėje erdvėje, antžeminiai dronai susiduria su daugybe kliūčių – ir net asfaltuotuose paviršiuose: duobėmis ir krateriais, nukritusiomis šakomis, stačiais šlaitais.
Dar sunkiau įveikti neasfaltuotus paviršius. Vien pasiekti mūšio lauką bepilotei antžeminei transporto priemonei yra didelis iššūkis, jau nekalbant apie tai, kad atvykus į mūšio lauką jis dar nuveiktų ką nors naudingo. „Fury“ kūrėjai išmintingai pabrėžė mobilumą ir suteikė savo robotui didelius ratus, žemą svorio centrą ir aukštą važiuoklę su didele prošvaisa.
Įdomu ir tai, kur vyko pirmasis didesnis „Fury“ mūšis: Rusijos Volfino kaime, esančiame anapus Rusijos ir Ukrainos sienos. Volfinas yra vakariniame Ukrainos antrojo didelio puolimo į Rusijos Kursko sritį, kuris prasidėjo praėjusią savaitę, gale.
Kol didelės Ukrainos pajėgos kovoja, kad išlaikytų tūkstančio kvadratinių kilometrų Kursko teritoriją, kurią užėmė rugpjūtį, daug mažesnės pajėgos, įskaitant 8-ąjį specialiosios paskirties pulką ir jo robotą „Fury“, bando įžengti į Kurską už 30 kilometrų į vakarus – ir matyt siekia apsupti Rusijos pajėgas, esančias tarp jų ir pagrindinės Ukrainos teritorijos.
Tai ilgalaikė operacija per daug išvargintai Ukrainos kariuomenei. Tačiau ji turi šiek tiek aukštųjų technologijų paramos – bent vieną ginkluotą antžeminį robotą, rašo „Forbes“.
ginkluotėrobotairobotas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.